Ahmet Hakan'dan Kurtlar Vadisi'ne Kritik Soru

Gündem 11:08 | 18 Ağustos 2016

Ünlü gazeteci Ahmet Hakan, Pana Film'in önümüzdeki günlerde çekeceğini duyurduğu Kurtlar Vadisi Darbe filmi ile ilgili çok çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

Kurtlar Vadisi Darbe'nin senaryosu için önerilerde de bulunan Ahmet Hakan'ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

- Filmin sonunda Fetullah’ı Amerika’dan paketleyip getirmezseniz gücenirim... Gerçek hayatta olamıyor, bari filmde olsun.

*

- Tankların önüne çıkıp canlarını hiçe sayan insanlardan rol çalarsanız takkeleri değişiriz... Sakın Rambo’culuk yapmayın, bu filmin Rambo’ları bellidir.

*

- Filmde darbe imamı Adil Öksüz’ü, oyuncu Ali Sürmeli canlandırmazsa sizi sınıfta bırakırım. Çünkü Adil Öksüz denilen darbeci, sima olarak pek andırıyor Ali Sürmeli’yi.

*

- Özel Kuvvetler’in başındaki Zekai Paşa’nın hakkını teslim etmezseniz elimden çekeceğiniz var... Kenan İmirzalıoğlu canlandırsın onun rolünü.

*

- Marmaris’teki otel baskınını açılış sahnesi yapmazsanız bu işten hiç anlamadığınız kanaatine varırım... Süper sinematografik bir olaydır o...

*

- Darbeci generali öldüren şehit Astsubay Ömer Halisdemir’i, Polat’tan bin kat daha kahraman olarak göstermezseniz size saydırırım... Onun yanında Polat da kim?

*

Not: Bu arada “Kurtlar Vadisi Darbe” ismini Mayıs 2016’da tescil ettirmiştiniz. Hayrola? Şu müthiş öngörünüze de tatmin edici bir açıklık getirir misiniz lütfen?