Ali Bayramoğlu Yeni Şafak'tan İstifa Etti

Gündem 10:50 | 21 Eylül 2016

Yeni Şafak gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, gazeteden ayrıldığını duyurdu. Twitter hesabında bir açıklama yayınlayan Bayramoğlu, şunları söyledi:
“15 yıldır yazarlığını sürdürdüğüm Yeni Şafak Gazetesi son dönemde yazılarımla ilgili sıkıntılar yaşamaya başladı. Benim de gazetenin buna yönelik tasarruflarını kabul etmem ve beklentisini karşılamam söz konusu değil. Gazete ile aramdaki ‘akit’ sürdürülemez hale gelmiş bulunuyor.”
null
Ali Bayramoğlu kimdir?
Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, 1956 yılında Çanakkale, Gelibolu bölgesinde dünyaya gelmiştir. 1973 yılında İskenderun Lisesini bitiren Bayramoğlu, 1979 yılında Grenoble Siyasi Bilimler Enstitüsü'nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Y
yüksek lisansınnı 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamlayan Bayramoğlu, 1985 yılında ise aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde de doktora eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra 1981- 1999 seneleri arasında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyeliği yapan Bayramoğlu, Yeni Yüzyıl, Star, Yeni Binyıl ve Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.
Ali Bayramoğlu köşe yazılarını yazmaya Yeni Şafak gazetesinde devam ediyor.  "28 Şubat- Bir Müdahalenin Güncesi" ve "Türkiye'de İslami Harekete Sosyolojik Bir Bakış" Bayramoğlu'nun kaleme almış olduğu eserlerdir.