Ben Senin TRT'ye Çıkmadığını Bilmiyordum

Gündem 09:40 | 27 Temmuz 2016

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe'de ağırladığı CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile arasında geçen ilginç bir diyalog ortaya çıktı.

BÖYLE ŞEY Mİ OLUR?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın darbe girişimi nedeniyle ‘Ak Saray’da görüştüğü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Ben senin TRT’ye çıkmadığını bilmiyordum. Böyle şey mi olur?” dediği öğrenildi.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi dün Ak Saray’da ağırlamış, liderlere darbe girişimine karşı duruşları nedeniyle teşekkür etmişti. ‘Ak Saray’a bundan önce gitmeyi reddeden Kılıçdaroğlu ‘olağanüstü’ koşullar gereği davete icabet etmişti.

Habertürk TV’de görüşmenin perde arkasını anlatan kanalın Ankara temsilcisi Muharrem Sarıkaya ilginç bir de ayrıntı paylaştı. Buna göre Erdoğan, sıklıkla TRT’yi yanlı yayın politikası nedeniyle topa tutan Kılıçdaroğlu’na, “Ben senin TRT’ye çıkmadığını bilmiyordum. Böyle şey mi olur? TRT, iktidara ne kadar zaman yer ayırıyorsa, size de o kadar zaman ayırmalı” demiş.

ACABA DARBE GİRİŞİMİ OLMASAYDI?

Kılıçdaroğlu, darbe girişiminin ardından altı yıl sonra ilk kez ekran karşısına çıkabildiği TRT’ye dokundurmuş, “Acaba darbe girişimi olmasaydı bize bu imkanı verir miydiniz?” demişti.

Seçimler döneminde sadece Kılıçdaroğlu değil, tüm muhalefet partileri TRT’nin adaletsiz yayın sürelerine isyanda bulunmuş, Kılıçdaroğlu sıklıkla hem televizyon programlarından hem de meydanlardan kanalı topa tutmuştu. Kamuoyunda geniş yer bulan konuyu bir Erdoğan’ın duymadığı anlaşıldı.