Boydak Holding'e FETÖ Operasyonu

Gündem 10:52 | 29 Temmuz 2016

Boydak Holding FETÖ Operasyonu ile sarsıldı. Büyük bir aile şirketi olan Boydak Holding'in en üst düze isimleri sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Kayseri Boydak Holding Yönetim Kurulu ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Boydak ve Yönetici Halit Boydak bu sabah gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde arama yapılıyor. İstanbul’da bir hastanede geçirdiği mide ameliyatı sonrası tedavisi süren Hacı Boydak, halen il dışında oldukları ifade edilen yönetim kurulu üyelerinden ve yönetici İlyas ve Bekir Boydak hakkında da gözaltı kararı olduğu belirtildi. Kayseri’de gözaltına alınan Mustafa, Şükrü ve Halit Boydak’ın adli tabiplikteki sağlık kontrollerinin ardından, Emniyet Müdürlüğü TEM şubesinde sorguya alınacakları ifade edildi.

BOYDAK HOLDING'TEN ÇARPICI AÇIKLAMA

Boydak Holding’ten operasyonla ilgili açıklama geldi.  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Sabah itibariyle basında yer alan haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme ve düzeltme yapma ihtiyacı duymaktayız.  23 Temmuz 2016 tarihinde kapatılan vakıflar arasında yer alan Boydak Eğitim ve Kültür Vakfının yönetiminde bulunan üyelerinin bilgilerine başvurulmak üzere kolluk görevlileri tarafından ifadeye çağrılmışlardır. Konunun Boydak Holding ve grup şirketlerimiz ile hiçbir şekilde alakası yoktur, gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgiler verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

null 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK ŞANS DEMİŞTİ

Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Oda’nın meclis toplantısında yaptığı açıklamada “FETÖ ile mücadelede devletimizin yanındayız” demişti. “Recep Tayyip Erdoğan Türkiye için büyük bir şans” diyen Boydak konuşmasında, şirketlerden FETÖ'cülerin temizlenmesi gerektiğini belirterek şunları söylemişti;  “Şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gerekir. Bizim de şirketlerimizde benzer yapılar varsa gözden geçirmemiz gerekir. Budur, şudur demeye gerek yok, iki iki daha dört eder. Eğer varsa böyle kişiler ile yollarımızı ayırmamız gerekiyor. Süratle işlerimize dönmemiz gerekiyor. Ekonomik mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz. FETÖ ile mücadelede devletimizin yanındayız. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sahada kazandık. Ama şimdi masada kaybetmememiz ve yatırımlarımızı devam ettirip, bugünleri fırsata çevirmemiz lazım. FETÖ'nün kökünün Türkiye'den tamamen kazınması lazım. Sadece Türkiye'den değil, dünyadan silinmesi lazım… Hepimiz bu kararlı tavrı göstermeliyiz. Bu dönemde soruşturulan, ifadesi alınan kardeşlerimiz olur, bunlar gayet normal, ne biliyorsak söylememiz lazım. Endişeye hiç mahal yok.”

null

Hacı Boydak geçen Mart ayında düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınmıştı.

1957'DEN BERİ PİYASADALAR

Kuruluşu 1957 yılına uzanan Boydak Holding’in bünyesinde, İstikbal Mobilya HES kablo ve Bellona gibi markalar bulunuyor. 3700 çalışanı bulanan Boydak Holding’in 1919 adet bayi veya şubesi bulunuyor.

null

Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak geçen aylarda düzenlenen operasyonda tutuklanmıştı.