Can Dündar Kendi Medyasını Kuracak

Gündem 16:40 | 05 Ekim 2016

Cumhuriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar, Almanya'dan Türkiye'deki okura yönelik yayın yapacak yeni bir medya organı için düğmeye bastı.

Journo'dan Mustafa Kuleli'ye konuşan Dündar, gazeteciliği bir süre Almanya'dan yapacağını belirterek, "Türkiye'den verilemeyen sesi buradan vermek istiyorum. Çok yakında böyle bir girişimle çıkacağım ortaya. Türkiye'de yapmaya çalıştığımız şeyi burada elimiz kolumuz bağlı olmadan yapacağız" dedi.

null

O ZAMAN BURADAN SES VERELİM DÜNYAYA

Türkiye'deki birçok gazetecinin işsiz olduğuna dikkat çeken Dündar, gerçeklerin ortada olduğunu ancak yazılmadığını vurguladı: "O zaman buradan ses verelim dünyaya. Çünkü sonuçta nerede olduğun değil, ne yazdığın ne söylediğin önemli."

Türkiye'deki okura ulaşmak istediğini ve bunun Almanya'dan mümkün olduğunu dile getiren Can Dündar, hem Türkiye'den hem de Almanya'dan gazetecilerle kurmak istediği medya kuruluşunun altyapısı üzerine görüşmeler yaptığını da söyledi.

"BAĞIMSIZ OLACAK VE GENİŞ TABANA YAYILACAK"

Dündar, daha modern bir medya kuruluşuna imza atacaklarını vurgularken, yayın çizgisinin ‘olmazsa olmazlarını' da sıraladı: "Bir, tamamen bağımsız olması. İki, çok geniş bir tabana dayanması. Üç meslektaş dayanışması. Dört, Türkiye'de yazılamayan, söylenemeyen gerçeğin dile getirileceği bir ortamın yaratılması."