Cübbeli Ahmet: FETÖ Bana Kumpas Kurdu

Gündem 11:08 | 12 Ağustos 2016

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Mahmut Ünlü, FETÖ yapılanmasının kendisine kumpas kurduğunu iddia etti.

Ünlü, Didem Arslan Yılmaz ile Türkiye’nin Gündemi programına telefon ile katıldı. Ünlü, kendisine FETÖ tarafından kumpas kurulduğunu ifade ederken, ‘Gülen bana hapishanedeyken Adil Öksüz’ü’ gönderdi diye konuştu.

Ahmet Mahmut Ünlü, cezaevinde olduğu dönemde 15 Temmuz günü Akıncılar Üssü’nde yakalanan Adil Öksüz’ün kendisini ziyaret ettiğini ve Gülen’in mektubunu getirdiğini açıkladı. Ünlü, cemaatin Hava Kuvvetleri imamı olduğu öne sürülen firari zanlı Adil Öksüz ile kimsenin olmadığı özel bir bölmede görüştüğünü söyledi.

BENİM NE GÜCÜM VAR?

Hiçbir AKP yöneticisinin kendisini ziyaret etmediğini ve kendisinin Adil Öksüz’e neden beraat etmediğini sorduğunu ifade etti. Beraatini de Öksüz’den istediğini söyleyen Ahmet Mahmut Ünlü, “Benim ne gücüm var? 52 sene ile yargılanıyorum. Benim başıma bu işler diyalog çalışmalarına çaktığım için geldi.” dedi.

Kendisinin özel yetkili mahkemelerin FETÖ’nün elinde olduğunu bildiğini, hükümetten kendisine her hangi bir temas olmadığını, bunun için FETÖ’den kendisini beraat ettirmelerini istediklerini ancak beraatinin özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasının ardından gerçekleştiğini söyledi.