Darbeci Astsubay'a Mezar Bile Yok

Gündem 10:43 | 19 Temmuz 2016

15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isterken öldürülen darbeci astsubay Nedim Şahin'e, memleketi Ordu'da mezar bile verilmedi.

Enver Yılmaz, Belediye Meclisi'nde yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Ordu'nun Ünye ilçesi nüfusuna kayıtlı bordo bereli Astsubay Nedim Şahin'in de öldürüldüğünü ifade etti.

Öldürülen askere belediye olarak olarak hiçbir şekilde cenaze ve mezarlık hizmeti verilmeyeceğini belirten Yılmaz, "Nedim Şahin'in cenazesi işlemlerinin yapılmasının ardından defin için memleketi Ünye-Hanyanı Mahallesi'ne gönderildi. Ancak durumu öğrenir öğrenmez Nedim Şahin için hiçbir şekilde cenaze ve mezarlık hizmeti verilmeyeceğini ailesine bildirdik. Türk Silahlı Kuvvetlerine ihanet eden bu vatandaşa hiçbir şekilde mezarlık ve cenaze hizmeti vermiyoruz. Tüm birimlere talimat verdim. Ordu vatan hainlerini kendi bağrında barındıracak, toprağında tutacak bir şehir değildir. Hiçbir şekilde vatan hainlerine taviz vermeyeceğiz." dedi.


Yılmaz, Nedim Şahin'in ailesinin izin alamaması üzerine cenazeyi evlerinin önündeki fındık bahçesine defnettiğini kaydetti.