FETÖ'cü Abilerden Darbeciler Moral Telefonu

Gündem 15:28 | 28 Temmuz 2016

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası TSK'ya ait 4 uydu telefonunu kayıp olduğu ve FETÖ'cü abilerin darbecilere ulaşarak merak etmeyin 3-4 yıla çıkarsınız diye moral verdiği ortaya çıktı.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) darbeci askerlerin 4 uydu telefonu ile o gece Pensilvanya'da yaşayan FETÖ/PYD lideri Fethullah Gülen'le görüşüp-görüşmediği araştırdığı öğrenildi. İzi sürülen telefonlar henüz bulunamadı.

3-4 YIL YATAR ÇIKARSINIZ

İkisi YAŞ üyesi 143 general ve amiralin tutuklandığı darbeye teşebbüs soruşturmalarında cemaat abilerinin darbeci muvazzaf askerlere “Balyoz” morali verdiği tespit edildi. Emniyette ifadeleri alınıp adliyelere sevk edilen rütbeli personelin büyük bölümünde, “Abilerden mesaj geldi. Ergenekon ve Balyoz davalarında yargılanan sanıklarda olduğu gibi 3-4 yıl cezaevinde yatar tahliye oluruz. Bir çoğumuz beraat dahi ederiz” görüşünün hakim olduğu bildirildi.

F-16'ların vurması sonucu çeşitli rütbelerde 50 polisin şehit olduğu Emniyet Özel Harekat Dairesi'nde de ciddi zayiat var. Atılan bombaların silah-mühimmatın saklandığı depoya isabet etmesi sonucu ülke çapındaki özel harekat birimlerine gönderilen M-16, el bombası, tüfek bombası gibi mühimmatın tamamı yok oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün özel harekat şubeleri için acil malzeme alımına gideceği bildirildi.

null