FETÖ'cü Değilim Dedi Ama Dolarlar Ortaya Çıktı

Gündem 16:23 | 26 Temmuz 2016

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin 1 numaralı sanığı Akın Öztürk'ün damadı Yarbay Hakan Karakuş, verdiği ifade de FETÖ'cü olmadığını iddia etti ama evinde dolarlar ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin mimarı olarak gösterilen YAŞ üyesi Orgeneral Akın Öztürk’ün pilot damadı Yarbay Hakan Karakuş Ankara Sincan Başsavcılığında verdiği ifadede, üs komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim'in emri ile havanın sıcak olması nedeniyle 15 Temmuz’da blok uçuş yapıldığını söyledi. Uçuş sonrası 141. Filo’ya gittiğini, burada emekli subay Dursun Dönmez’i gördüğünü belirten Karakuş, şunları söyledi:

BABAMIN BORCU VARDI

“Bizim filonun eski komutanı olduğu için filoyu gezdirdim. Saat 14.00’de babamın kredi borcunu yatırmak için İş Bankası’na gittim. 17.00’de lojmana geldim. Harekat komutanını cepten aradım. Terörle Mücadele Harekatı olacağını, kimsenin filodan ayrılmamasını ve dışarıdan pilot çağrılmasına gerek olmadığını söyledi. Ben de kursiyerlerle terörle mücadele uçuşuyla ilgili konuşma yaptım.

SİZ KARIŞMAYIN 

Albay Ahmet Özçetin beni arayarak, Yuva-4 misafirhanesine kursiyerleri yerleştirmemi, kuleye geçmemi söyledi ve uçuş kontrol amiri oldum. Kulede Yarbay Murat Doğan, Üsteğmen Mustafa Enez, Yarbay Nihat Altıntop ve üç astsubay vardı. ‘Uçuş için yakıt yeter mi’ diye sordum, bana ‘tanker uçak kalkacak’ dedi. 21.30’da kuledeydim. 2 uçak üsten kalkış istedi, pilotların kim olduğunu bilmiyorum. Sonra tekrar iniş yaptılar, bir terslik olduğunu anladım, harekat amiri Ahmet Özçetin’e sordum. Onların görevlerini yaptığını, bizim karışmamamız gerektiğini söyledi. Daha sonra uçaklar ışıklarını yakmadan pistten kalkmaya başladı. İlk uçuşlar 21.30 civarında yapıldıktan sonra, kontrolsüz olarak uçaklar indi.

PİSTİ BOMBALADILAR

Kule’den uyarı yapmamıza rağmen 12-13 uçak belirli aralıklarla iniş yapıyordu. Gece saat 04.00’de bordo bereliler, beni ve Nihat Yarbay’ı sordular, kendileriyle gelmemizi istediler. Birlikte giderken uçuş emniyetini sağlamam üzerine beni orada bırakıp Nihat Yarbay’ı götürdüler.  Sabah 05.00’de bir uçak daha kalktı. Dışarıdan gelen uçaklar pisti bombaladı. Bu uçakların İncirlik’e ait olduğunu öğrendik.

DARBEYİ 22.30'DA ANLADIM

Darbe girişiminin 22.30’da farkına vardım. Helikopterler çok fazla inip kalkıyordu, kim tarafından  kontrol ediliyor bilmiyordum. Gece 00.00 sıralarında ‘Casa Uçağıyla' hava kuvvetleri komutanının geldiğini söylediler. Ben de olayların durulacağını düşündüm. Dürbünle baktığımda komutanı arabaya bindirip 141. Filo’ya götürdüler, hava karanlık olduğundan ellerinin bağlı olup olmadığını göremedim. Sabaha karşı helikopter ve uçaklar geldi. Pist ve Kule’ye atış yaptılar. Helikopterler saat 06.00 civarından piste iniş yapınca, Özel Kuvvet elemanları indi, kuleye ateş açılınca sığınağa kaçtım, 06.30’da da eve kaçtım.

KAYINPEDERİMİ HİÇ GÖRMEDİM

YAŞ üyesi Akın Öztürk benim kayınpederimdir cuma misafir olarak geldi, cumartesi lojmandan üsse gittiğini Fatih Çavur’dan duydum. Sabaha karşı Hulusi Akar’ın bulunduğu yere gittim ama Akın Öztürk’ü görmedim. Yurtta Sulh Konseyi’nden haberim yoktur. Nihat Yarbay’ın bana iletmesiyle duydum. Kimlerden oluştuğunu ve ne olduğunu bilmiyorum.

69 TANE 1 DOLAR BULUNDU

Evimde yapılan aramada 69 adet 1 dolar buldular. Ben bu dolarları Amerika’ya tatbikata gittiğimde harcamalar sonrasında artan para üstleri şeklinde biriktirdim. Hatıra olarak çekmecede duruyordu. Kimseye 1 dolar vermedim, kimseden de almadım. FETÖ/ PDY ile bağlantım yoktur. Sülalemde de yoktur, dershaneye bile hiç gitmedim.