FETÖ'nün Darbe Şifresi Dediler Oyun Şifresi Çıktı

Gündem 10:02 | 03 Ağustos 2016

ATV Haber inanılmaz bir skandala imza attı. ‘FETÖ Kur’an-ı Kerimleri çöpe attı’ başlıklı yapılan özel haberdeki darbe şifreleri dünyaca ünlü oyun GTA'nın şifreleri çıktı.

Başarısız darbe girişiminin ardından Gülen Cemaati’nden birçok kişi, ifşa olma kaygısıyla Fethullah Gülen’e ait kitaplarını çöpe atmış, bu konu uzun süre gündemi meşgul etmişti.

ATV de ‘Ana Haber’inde buna benzer bir ‘özel haber’ yapmak istedi. ‘FETÖ Kur’an-ı Kerimleri çöpe attı’ başlıklı haberde, darbe girişimindeki planların yazıldığı iddiasıyla çöpten çıkartılan bir not defteri gösterildi. Ancak ATV’in ‘darbe talimatları’ olarak gösterdiği notlarda, dünyaca ünlü bilgisayar oyunu ‘GTA IV’ün şifreleri olduğu görüldü.‘Silah, zırh, hava durumu…’

Haberde notlar anlatılırken şu ifadeler kullanıldı: “Fethullahçı Terör Örgütü’nün çöplere bıraktıkları arasında ilginç notlar da var. İşte defterin arasında sanki darbenin bir şifresi var gibi. Üzerinde hileler yazıyor ama… Sağlık ve silah, sağlık ve zırh, hava durumu, helikopter, motor ve silah gibi darbe girişiminde kullanılan birçok şey de bu notlar arasında yer alıyor.”

GTA’yı oynarken bu şifrelerle zırh kazanılabiliyor, helikopter ve silah gibi araçlar kullanılabiliyor ya da hava durumu değiştirilebiliyor.