İngiliz Kızı Tacizle Suçlanan Polise Soruşturma

Gündem 13:28 | 05 Ekim 2016

Genç kızın mesajları kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşılarak sosyal medyada da gündem oluşturdu. Servet T. binlerce tepki mesajı alınca sosyal medya hesaplarını kapattı.

İngiltere'de yaşayan 19 yaşındaki Abby Bray’ı, Facebook’tan taciz ettiği ve çıplak fotoğraflarını gönderen Bursa’da görevli polis Servet T. açığa alındı.

DHA'nın haberine göre, İngiliz Abby Bray, Facebook’ta Türk polis Servet T.'nin tacize uğradığını ifade etmişti. Kişisel Facebook hesabından olayı anlatan Abby, tüm konuşmaların ekran görüntülerini de paylaşmıştı.

Mesajlaşmalara göre, 19 yaşında olan Abby, ’16 yaşındayım’ demesine rağmen Servet T. ısrarlı tacizlerini sürdürmüştü.

Çıplak fotoğraflarını gönderen Servet T. evlenmek için Abby Bray’i Türkiye’ye davet etmiş ve genç kıza bakire olup olmadığını da sormuştu.

null

Genç kızın mesajları kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşılarak sosyal medyada da gündem oluşturdu.

Servet T. binlerce tepki mesajı alınca sosyal medya hesaplarını kapattı.

ÇEVİRİ PROGRAMI İLE ÇEVİRDİM

Açığa alınan Servet T. hakkında, Bursa Emniyet Müdürlüğü, Valilikten alınan onay ile savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bekar olduğu öğrenilen Servet T.’nin bu sabah Çocuk Şubesi’ne giderek burada, ’küçük yaştaki çocuğa cinsel istismar’ suçundan ifade verdi. Servet T.’nin ifadesinde, sosyal medyada ilk arkadaşlık teklifinin İngiliz genç kızdan geldiğini öne sürerek, "Yazışmalar doğru. Ben hiç evlenmedim. Yazıştığım kızın yaşının 20 olduğunu biliyordum. İngilizce yazdıklarını bilgisayardan çeviri programı ile cevap verdim" dedi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de soruşturma sonucuna göre Servet T.’nin meslekten ihraç edilmesinin de gündeme geleceğini belirtti.