Marmaris'te 3 Suikastçi Darbeci Yakalandı

Gündem 16:48 | 25 Temmuz 2016

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi  sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından Muğla'nın
Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı gerçekleştiren askerlerden 3'ü daha  gözaltına alındı.

Darbe girişiminin ardından Marmaris Muğla karayolu Çetibeli Mahallesi  Gökçetepesi mevkisinde yoldan geçen 7 kişinin, araçları durdurmaya çalıştıkları  ihbarı üzerine güvenlik güçleri harekete geçti.

Bölgeye gönderilen ekipler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrılmasının  ardından Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen askerlerden olduğu  belirlenen 3 zanlıyı yakaladı.

null

Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timinden Binbaşı Taner Berber ile  astsubaylar İlyas Yaşar ve Gökhan Güçlü olduğu belirlenen zanlılar emniyete  götürüldü.

Ormanlık alana kaçtıkları belirtilen diğer 4 zanlının yakalanması için  hava ve karadan geniş çaplı operasyon başlatıldı.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  ayrılmasının ardından Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenledikten sonra  kaçan askerlere yönelik başlatılan çalışmalarda gözaltına alınan 19 kişi  tutuklanmıştı.

İSİMLERİ BELLİ OLDU

Yakalanan askerlerin Binbaşı Taner Berber ile Astsubaylar İlyas Yaşar ve Gökhan Güçlü olduğu belirtildi.

HAVA, KARA VE DENİZDE ABLUKA: 4 KAÇAK ARANIYOR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından, Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı düzenleyen askerleri yakalamak için başlatılan arama çalışmaları hava, deniz ve karadan sürdürülüyor. Bornova 2. Jandarma Komando Tugay Komutanlığından özel yetiştirilmiş, tamamı rütbelilerden oluşan askerler, ormanlık alanlarda, Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı denizde ve koylarda, Marmaris Emniyet Müdürlüğü de şehir merkezinde kaçak 4 komando için aralıksız arama yapıyor. Marmaris Emniyet Müdürlüğü tüm birimleri ile şehir giriş ve çıkışlarında bütün araçları tek tek arayarak, kimlik kontrolü yaparken, ara sokaklar, meydanlar ve sahillerde de arama ve bilgi alma faaliyetlerine devam ediyor. Sokak ve meydanlardaki vatandaşlara, aranan kişilerin fotoğraflarını gösteren polisler, darbeci askerleri soruyor. Sahillerde güneşlenen vatandaşlara da aranan darbeci teröristlerin fotoğraflarını göstererek, bilgi almaya çalışan emniyet güçleri, şüpheli gördükleri kişilerin GBT sorgulamasını gerçekleştiriyor.