Metin Feyzioğlu'ndan Çarpıcı Erdoğan Açıklaması

Gündem 16:38 | 16 Ağustos 2016

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, bir süredir arasının soğuk olduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı külliyesinde ziyaret etti ve önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'a geçmiş olsun dileğinde bulunarak, "Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı. Zatıaliniz bu darbe girişiminin püskürtülmesinde çok önemli görev yapmıştır" dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ BÜYÜK BİR LİDERLİK ÖRNEĞİ GÖSTERDİ"

Feyzioğlu'nun konuşmasında şunları kaydetti: Cumhurbaşkanımız büyük bir liderlik örneği gösterdi. Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı. Zataliniz bu darbe girişiminin püskürtülmesinde çok önemli görev yapmıştır. Kalkışmanın taktik hedefi Cumhurbaşkanımız, stratejik hedefi Cumhuriyetimizidir demiştik.

Türkiye muhtemel bir içsavaşın eşiğinden düşmüştür. İstisnasız 79 Baro, daha gece yarısı olmadan tavrımızı açıkça ortaya koymuştuk. Açıklamalarınızı duyunca yüreğimiz ferahladı. Sayın cumhurbaşkanım FETÖ'nün en çok istediği suçlunun suçsuzdan ayrılmaması böylece FETÖ'cüler mağdur rolünü oynayacak ve uluslararası platformda algı çalışması yapacaklardır. Dünyaya FETÖ ile haklı mücadeleyi anlatmaya hazırız.

FEYZİOĞLU'NDAN BERABERİNDEKİ 70 BARO BAŞKANIYLA ZİYARET

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen 70 baro başkanı, FETÖ'cü hainlerin darbe girişimini kınamak ve dayanışma kararlılığı sergilemek üzere Anıtkabir'i ziyaretlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul edildiler.