Nazlı Ilıcak Bodrum'da Aranıyor

Gündem 18:28 | 25 Temmuz 2016

Sabah saatlerinde hakkında yakalanma kararı çıkarılan gazeteci Nazlı Ilıcak hala Bodrum'da aranıyor. Polis, Ilıcak'ın yakalanması için birçok yolu kapattı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca FETÖ / PDY örgütünün medya ayağına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 42 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep edildi.  Talebi değerlendiren İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, aralarında Nazlı Ilıcak’ın da bulunduğu 42 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Şu ana kadar hakkında gözaltı kararı bulunan 5 kişi gözaltına alındı.

ILICAK BODRUM’DA ARANIYOR

Güvenlik güçleri darbe girişimi ardından hakkında yakalama kararı çıkartılan ve mobese kameraları görüntülerinden Bodrum’da olduğu belirlenen gazeteci Nazlı Ilıcak’ın bulunması için yazlığı ve akrabasının evi de olmak üzere gitmesi olası yerlerde arama yapılıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ’15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan gazeteci Nazlı Ilıcak’ın Bodrum’daki yazlığında arama yapıldı. Ilıcak’ın, bugün saat 05.00’te, Bodrum’a giriş yaptığının mobese kameralarınca tespit edildiği belirtildi. Görevlilerin evine gittiği Ilıcak burada bulunamadı. Bahçevanının, Ilıcak’ın evine gelmediğini söylediği belirtildi.

Ayrıca Ilıcak’ın yakalanması için başlatılan çalışmalar kapsamında, Gündoğan Mahallesi’nde oturan akrabası işadamı S.I.’nın evini de kontrol edilip arandığı bildirildi. Bunun yanında yaz aylarında tatil yaptığı teknede de arama yapıldığı ancak Ilıcak’ın şu ana kadar bulunamadığı belirtildi. Sahil Güvenlik ekiplerinin Güvercinlik ve Göltürkbükü koylarındaki teknelerde, jandarma ve polis ekiplerinin de bulunabileceği ev ve tatil sitelerinde aramalarını sürdürüyor.

Ilıcak dahil hakkında gözaltı kararı bulunan 42 gazetecinin ismi de ortaya çıktı. İşte o liste…

ABDULLAH ABDULKADİROĞLU

ABDULLAH KILIÇ

AHMET DÖNMEZ

ALİ AKKUŞ

ARDA AKIN

NAZLI ILICAK

BAYRAM KAYA

BİLAL ŞAHİN

BÜLENT CEYHAN

BÜLENT MUMAY

BÜNYAMİN KÖSELİ

CEMAL AZMİ KALYONCU

CEVHERİ GÜVEN

CİHAN ACAR

CUMA ULUS

EMRE SONCAN

ERCAN GÜN

ERKAN AKKUŞ

ERTUĞRUL ERBAŞ

FATİH AKALAN

FATİH YAĞMUR

HABİB GÜLER

HANIM BÜŞRA ERDAL

HAŞİM SÖYLEMEZ

HÜSEYİN AYDIN

İBRAHİM BALTA

KAMİL MAMAN

KERİM GÜN

LEVENT KENES

MAHMUT HAZAR

MEHMET GÜNDEM

METİN YIKAR

MUHAMMET FATİH UĞUR

MUSTAFA ERKAN ACAR

MÜRSEL GENÇ

SELAHATTİN SEVİ

SEYİT KILIÇ

TURAN GÖRÜRYILMAZ

UFUK ŞANLI

UFUK EMİN KÖROĞLU

YAKUP SAĞLAM

YAKUP ÇETİN

GÖZALTINA ALINANLAR GAYRETEPE’YE GÖTÜRÜLÜYOR

Operasyonlarda şu ana kadar; Yakup Sağlam, İbrahim Balta, Seyit kılıç, Cihan Acar ve Bayram Kaya gözaltına alındı. Gözaltına alınanların Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü nezarethanesine götürüldüğü öğrenildi.

YURTDIŞINA ÇIKMIŞLAR

Listede ismi bulunan gazetecilerden; Abdullah Abdulkadir, Ahmet Dönmez, Bilal Şahin, Bülent Ceyhan, Fatih Akalan, Fatih Yağmur, Kamil Maman, Mahmut Hazar, Selehattin Sevi, Turan Görüryılmaz ve Ufuk Köroğu’nun ise yurtdışına çıktığı belirlendi.

null

‘OHAL BİTENE KADAR TESLİM OLMAYACAĞIM’

Gözaltı listesinde adı geçen eski Radikal muhabiri Fatih Yağmur da Twitter hesabından yaptığı açıklamada; telefonlarını kapattığını ve OHAL bitene kadar teslim olmayacağını açıkladı.