Türk Bayrağı Tutmuyor Diye Dövdüler

Gündem 16:56 | 01 Ağustos 2016

Ankara'daki Demokrasi Nöbeti'nde utanç verici bir olay yaşandı. Türk bayrağı tutmadığı iddia edilen bir öğrenci alandaki 3 genç tarafından dövüldü.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda 'demokrasi nöbeti'ne katılan bir grubun, Türk bayrağı tutmadığı için bir genci dövdüğü görüldü. Ankara'da çekildiği ve dövülen kişinin Fransız Dili ve Edebiyatı öğrencisi olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı.

Darbe girişiminin ardından başlayan Demokrasi Nöbeti'ne katılan bazı kişiler tarafından Ankara'da çekildiği iddia edilen bir görüntü sosyal medyada gündem oldu. Anlık görüntü uygulaması Snapchat üzerinden yayınlanan videoda bir gencin "Türk bayrağı almadığı" gerekçesiyle darp edildiği görüldü.

Gence şiddet uygulayanlar bununla da kalmayıp görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaştı. Video, görüntülerde yer alan ve şiddet uyguladığını kabul eden Şükrü Saygılı isimli kullanıcı tarafından sosyal medya uygulaması Snapchat üzerinden paylaşıldı. 

"Türk bayrağını sevmek zorundasın"

Görüntüleri çeken kişiler "Türk bayrağını kabul etmezsen yumruk da yersin, başka şey de yersin. Adam olacaksın, bunu sana veriyorsam tutmak zorundasın" diyor.

Videoda gence zorla "Türkiye'yi seviyorum" dedirtiliyor. Videoyu çekenler "Türk bayrağını sevmek zorundasın pi." diyerek gülüyorlar.

Hakaret ve şiddet içeren görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı.