Kara Sevda Kemal (Burak Özçivit) Kimdir?

Kim Kimdir 15:25 | 12 Ekim 2016

Star TV'nin sevilen dizisi Kara Sevda'da Kemal karakterini canlandıran yakışıklı oyuncu Burak Özçivit'in hayat hikayesini sizler için derledik...

Burak Özçivit Biyografisi

Adı Soyadı: Burak Özçivit

Doğum Tarihi: 24 Aralık 1984

Nereli: İstanbul

Burcu: Oğlak

Kilosu: 80 kg

Boyu: 1.84 cm

Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Siyah

Eğitim Durumu: Marmara üniversitesinden mezun

Sevgilisi: Fahriye Evcen

Evli mi: Hayır

Eşi: Yok

null

Star TV ekranlarında yayınlanmakta olan Kara Sevda dizisinde başrol oyuncusu olarak Kemal Soydere karakterini canlandırmaktadır. Burak Özçivit oyunculuk ve mankenlik yapmaktadır. Yakışıklı oyuncu oldukça gözde oyuncular arasında yer alır. Burak Özçivit kimdir, kaç yılında doğmuştur, nerelidir, eğitimi nedir, burcu nedir, kaç yaşındadır, ilişkisi var mıdır, oynadığı oyunlar hangileridir? gibi bir takım soruların cevabını Burak Özçivit hayatı ve hakkında biyografisi içerisinde bulabilirsiniz.

Burak Özçivit Kısaca Hayatı

Burak Özçivit 4 Aralık 1984 İstanbul doğumludur. Kazım İsmen Lisesi mezunu olan Burak Özçivit Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okumaktadır. Aslen Gaziantepli olan Burak Özçivit 2003 yılında Best Model Of Turkey yarışmasında gelecek vadeden yarışmacı olarak seçilmiştir. Yarışma sonrasında Uğurkan Erez Ajansı ile çalışmaya başlayan Burak Özçivit daha sonra mankenliği bırakmıştır.  2005 yılında Best Model Of Turkey yarışmasına yeniden katılarak Best Model Of Turkey olarak seçilmiş ve buna bağlı olarak da Best Model Of The World'e katılarak dünyanın en iyi ikinci mankeni olarak seçilmiştir. Abbate, Faruk Saraç, Tween ve Network gibi markaların defilelerine yurtdışında temsil eden Burak Özçivit ilk oyunculuk deneyimini eksi 18 dizisindeki Murat karakteriyle canlandırmıştır.

null

Kasım 2007 yılında sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol alan Burak Özçivit Kanal D'de yayınlanmış olan ve yönetmenliğini Kartal Tibet'in yapmış olduğu Zoraki Koca adlı dizide oynamıştır.  2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizi de Güven karakterini canlandıran Burak Özçivit daha sonra Gossip Girl’den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin karakterini canlandırmıştır. 2011 ve 2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakteri ile adından söz ettiren Burak Özçivit 2013 yılında Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından olan Çalıkuşu dizisinde Kamuran rolünü canlandırarak Çalıkuşu'nda başrolü paylaşmış olduğu Fahriye Evcen'le tekrar Aşk Sana Benzer adlı bir sinema filminde de yer almıştır.  2015 yılında başlayan ve devam eden Kara Sevda dizisinde rol alan Burak Özçivit; 31 yaşındadır. Oğlak burcu olan Burak Özçivit Fahriye Evcen'le birliktelik yaşamaktadır.

Burak Özçivit'in rol aldığı sinema filmleri: Musallat, Aşk Sana Benzer ve Kardeşim Benim

null

Burak Özçivit'in rol almış olduğu dizi filmler ise; Eksi 18, Zoraki Koca, Baba Ocağı, İhanet, Küçük Sırlar, Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu ve Kara Sevda

Burak Özçivit 2012 GQ Men Of The Year Ödülleri'nde yılın oyuncusu, 2013 yılında Galatasaray Üniversitesi 2012’nin enleri ödüllerinde en iyi dizi erkek oyuncusu, 12. Yılın Yıldızları ödüllerinde en beğenilen erkek dizi oyuncusu, 4. Elle Style ödüllerinde Elle Style’ın erkek oyuncusu ödülü, Haliç Üniversitesi 2014 ün enleri ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülü, 14. YTÜ Yılın Yıldızları ödüllerinde 2016 yılında en beğenilen erkek film oyuncusu ve 23. İTÜ EMÖS başarı ödüllerinde yılın en başarılı erkek film oyuncusuna 2016 yılında almıştır.