Lindsay Lohan Kimdir?

Kim Kimdir 10:01 | 18 Ekim 2016

ABD Başkan Adayı Donald Trump'ın; "Lindsay Lohan'la seks yapmak harika" sözleriyle gündeme gelen Lindsay Lohan kimdir?

Lindsay Dee Lohan (d. 2 Temmuz 1986, New York), ABD'li oyuncu, model ve pop şarkıcısı, söz yazarı. Kariyerine çocuk model olarak başlamıştır. 11 yaşında ilk Disney 1998 Parent Trap filmi oldu.

Lohan, 2003 ve 2005 yılları arasında filmlerinde başrollerde oynayarak ünlülüğünü artırdı. Çılgın Cuma, Kötü Kızlar ve Herbie: Fully Loaded sonradan dahil bağımsız filmin Robert Altman'la A Prairie Home Companion ve Emilio Estevez, Boddy Kariyerinde 2007 yılında iki gibi kesildi. 2008 yılında kariyerine devam etti, 2008 yapımı Ugly Betty adlı televizyon dizisinde oynamıştır. 2009 yılında Robert Rodriguez'in Machete filminde oynamıştır.

null

Çocukluğu ve Eğitimi

Lohan, 2 Temmuz 1986 tarihinde doğmuş ve çocukluğunu New York'da geçirmiştir. Babası Michael Lohan ve üç küçük kardeşi Aliana ("Ali") ve Dakota ("Cody").

Lohan'ın ailesinin karmaşık bir geçmişi vardır. 1985 yılında ayrılıp yeniden bir araya gelmiştir. Annesi ve babası, 2005 yılında yine ayrılmış ve 2007 yılında boşanma ile evliliklerini sonuçlandırmıştır.

1989-2002: İlk kariyeri

Lohan kendine yeni bir hayat seçerek iş hayatına başladı.Henüz üç yaşındayken çocuk modelliği yapmaya başladı. 1998'de gösterime giren film iyi bir gişe başarısı sağladı, ve Lohan'ın oyunculuğu sinema eleştirmenlerince beğenildi. 2000 ve 2002 yıllarında Life-Size ve Get a Clue adlı iki televizyon filminde rol aldı.

null

Son zamanlarda magazin basınında adından neredeyse her gün söz edilmektedir.Lohan, modellik kariyerine 3 yaşında Ford Model Ajansı'na kaydolarak başladı.60 dan fazla reklam filminde yer aldı. Onu çekici ve farklı kılan en büyük özelliği çilleri ve kızıl saçlarıydı. Kızıl saçları sayesinde küçük yaşta Abercrombie Kids, ve Calvin Klein gibi büyük markaların yüzü oldu.

En büyük çıkışlarından birini 1998 yılında yani henüz 12 yaşındayken oynadığı The Parent Trap filminde ikiz kızkardeşleri canlandırarak yaptı.

Müzik Kariyeri

2005 senesinde Herbie: Fully Loaded film hikâyeleri Altında Lindsay Lohan adlı filmle sinema kariyerine kaldığı yerden Devam eden Loaded, Filmin soundtrack' ine Speak albümünde yer alan tür adli parçasıyla katıldı.

2005 senesinin sonunda A Little More (Raw) adli 2 Personal. albümünü piyasaya Süren"Lindsay Lohan" 20 numara olabildi listelerinde albümle Amerika bir araya geldi. BİR önceki albümünde oldugu hazırsındır albümde de pop soundunu sürdüren Lohan, albümüyle müzik eleştirmenlerinden olumsuz Notlar topladı bir araya geldi. A Confessions Broken Heart Daughter Babadan Albümden çıkan uç Tek a bir video klip çeken sanatçı video klibiyle MTV 'nin TL programından ilgi görmeyi başardı araya geldi.

null

Film

1998    The Parent Trap    Hallie Parker / Annie James    Komik tuzak

2000    Life-Size    Casey Stuart    Sihirli Bebek

2002    Get a Clue    Lexy Gold    İp Ucu Hazırla

2003    Freaky Friday    Anna Coleman    Çılgın Cuma

2004    Confessions of a Teenage Drama Queen    Mary Elizabeth "Lola" Cep    Bir Drama Kraliçesinin İtirafları

Mean Girls    Cady Heron    Kötü Kızlar

2005    Herbie: Fully Loaded    Maggie Peyton    Herbie: Tam Gaz

2006    Just My Luck    Ashley Albright    Şansa Bak

A Prairie Home Companion    Lola Johnson    Kır Evi Arkadaşı

Bobby    Diane Howser    Polis

The Holiday    Aktorea trailerrean    Tatil

2007    Chapter 27    Jude Hanson    Bölüm 27

Georgia Rule    Rachel Wilcox    Büyükanne Yasası

I Know Who Killed Me    Aubrey Flemming / Dakota Moss    Katilimi Tanıyorum

2009    Labor Pains    Thea Clayhill    Doğum Sancısı

2010    Machete    April Benz    Ustura

Black Friday    Diane    Siyah Cuma

2011    One Night with You    Nikki    Seninle Bir Gece

The Dry Gulch Kid    Lieutenant    Teğmen