Alişan: Saray Yalakası Diyenlere...

Magazin 10:00 | 22 Temmuz 2016

Ünlü şarkıcı Alişan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği desteği eleştirenlere resmi instagram hesabından çok sert bir yanıt verdi.

Sosyal medya insanları ortak bir bilinç konusunda bir araya getirirken, bir yandan da özellikle sanatçılar cephesinde kimi zaman linç aracı olarak kullanılıyor. Bununla ilgili tepkilerini ortaya koyan Alişan, yıllar önce yaptığı bir paylaşımı yeniden gündeme getirmiş ve hakkında yapılan asılsız suçlamaları şu sözlerle kınamış.

null

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la onun tutukluluk günlerinde çekilmiş bir kareyi paylaşan Alişan, altına şunları yazmış: “Yalakalık yapıyosun,saray yalakası,Tayyip Erdoğan yalakası diyenlere bu fotoğrafla cevap vermek istiyorum. Gezi olayları sırasında atmıştım ve açıklama yapmıştım ama hala salak salak yazanlara birkez daha söylüyorum. Bu fotoğraf sene 1999 yılında Pınarhisar Cezaevi ziyaretinde çekildi. Ve o zamanlar bırakın siyaseti özgürlüğü elinden alınmış bir abim olarak kötü gününde yanında olmaya gittim. Bugün daha büyük bir kumpasla, hainlikle karşı karşıya Cumhurbaşkanı’m ve ben tabiki yanında olacağım. Olmaya da devam edeceğim Allah’ın izniyle.. Ne devletimizi ne de Cumhurbaşkanı’mızı hainlere yedirtmeyeceğiz.”