Amanda Cerny Türk Bayrağı Astı

Magazin 15:03 | 13 Ekim 2016

1. Sosyal medya son günlerde bu iki ismi konuşuyor; Snapchat fenomeni Amanda Cerny ile ‘Yozgatlı Dayı’ olarak hayatımıza giren Cemal Lalek. Sebep ise ikilinin, Twitter üzerinden birbirleriyle yaptıkları konuşmalar.

2. Birkaç gün önce, Cerny’nin fotoğrafına yaptığı, ‘Yozgat’a gelirsen seni bir gün misafir edebilirim’ yorumuyla başladı tüm olay.

3. Ardından Cerny’den cevap geldi. Cerny, elinde bir yüzük tutan fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşmış ve ‘Yozgatlı Dayı’ Cemal Lalek’e evlilik teklifinde bulunmuştu.

4. Ama Yozgatlı Dayı Cerny'e olumlu yanıt vermedi, nazikçe reddetti.

5. Türk takipçilerinin sayısında bu paylaşımlardan sonra büyük bir artış olan Amanda Cerny, son yaptığı paylaşımla tüm Türkiye’nin gönlünü kazanacak gibi görünüyor.

6. Twitter hesabından balkonuna Türk Bayrağı asarken çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Amanda Cerny, bu kareye "Yeni bayrağımı asıyorum" notunu düştü.

7. Amanda Cerny, gerçek bir sosyal medya kahramanı. Instagram'da 8,5 milyon, Twitter'da da yaklaşık 600 bin takipçisi var.

8. Ünlü model bu olaydan çok önce de Türkçe öğrenmek istediğini Twitter'dan yazarak Türkiye'de de hatırı sayılır bir popülarite yakalamıştı.

9. Cerny, daha önce de genç pop sanatçısı Justin Bieber ile sevgiliydi.

10.