Fulya Özkalyoncu: Beni Bırakın Musul'a Bakın

Magazin 16:42 | 18 Ekim 2016

Kürk Mantolu Madonna kitabı ile ilgili yaptığı gafla Türkiye'nin gündemine oturan Fulya Özkalyoncu; "Beni bırakın, Musul'a bakın" dedi.

TV8'de yayınlanan 'Aramızda Kalmasın' programında "Madonna" gafıyla gündeme gelen Funda Özkalyoncuoğlu, "Bildiğim de benimdir bilmediğim de benimdir diye peygamber efendimizin bir açıklaması var değil mi? Bu benim bilmediğim olsun. Vay arkadaş ya siz Musul'a bakın, bugün Ankara'da çok önemli bir toplantı oldu oraya bakın" dedi.

Beren Saat’in, Sabahattin Ali’ye ait, Türk edebiyatında önemli bir yeri olan 'Kürk Mantolu Madonna' kitabının uyarlaması olacak bir filmde rol alacağı konuşulurken, Özkalyoncuoğlu, kitapta anlatılan karakteri müzisyen Madonna sandı. Madonna karışıklığı sosyal medyada da gündem oldu. Özkalyoncuoğlu, "Madonna'nın hayatı bizim için enteresan olabilir" deyince program moderatörü Jess Molho, "Yalnız bu kitap 1943'te yazıldı. Sabahattin Ali bu kitabı asker yıllarında çadırda yazmış" diye uyardı. Uyarı karşında şaşıran Özkalyoncuoğlu ve programın diğer sunucusu Sena Keçeli'nin "Madonna var mıydı o zamanlar?" demeleri sosyal medyayı yıktı geçti, çok ağır küfür ve hakaretlere varan yorumlar yapıldı.

"ÇOK KÜÇÜK BİR YANLIŞ ANLAŞILMA"

RS FM'de Yavuz Oğhan'ın hazırlayıp sunduğu 'Bidebunudinle' programında canlı yayına katılan Funda Özkalyoncuoğlu, "Sosyal medyaya girince insanların beni ne kadar acıttığını gördüm" diyerek söz başladı. "Linç edilmek istendiğini" söyleyen yorumcu, "olayın sadece küçük bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ve gereğinden çok büyütüldüğünü" anlattı.