Muse Türkiye Konserini İptal Etti

Magazin 16:02 | 20 Temmuz 2016

Dünyanın en sevilen Rock müzik gruplarından Muse, Türkiye'de yaşanan olaylar nedeniyle 26 Temmuz'da İstanbul'da yapacakları konseri iptal ettiklerini açıkladı.

Muse'un yanı sıra 12 Ağustos'ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda olması planlanan Joan Baez konseri de iptal edildi.

Dünyaca ünlü İngiliz rock grubu Muse'un 26 Temmuz'da vermeyi planladığı İstanbul konseri iptal oldu. 

Son albümleri 'Drones'çerçevesinde Maçka Küçükçiftlik Park'ta olması planlanan konser iptal oldu. Muse, resmi Facebook ve Twitter hesaplarında yaptığı açıklamada 'Son günlerde Türkiye'de yaşanan değişken olaylar nedeniyle 26 Temmuz'da olması planlanan konserimizi iptal etmeye karar verdiğimizi üzüntüyle bildiririz. Biletlerinizi iade edebilirsiniz. Bu durumun verdiği rahatsızlık nedeniyle özür dileriz. İlerde Türk fanlarımızla görüşmeyi diliyoruz' yazdı.

BAEZ: 'TÜRKİYE'DEKİ KADAR BÜYÜK TEHLİKE GÖRMEDİM'

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) da Joan Baez konser iptalini duyurduğu açıklamada, "İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleştirileceği duyurulan Joan Baez konseri sanatçının isteği üzerine iptal olmuştur. İzleyicilerimiz iade işlemleri için bilet aldıkları gişeye başvurabilirler" dedi.

Baez, sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada; 'Onca savaş bölgesine, dikatörlükler altında yönetilen ülkeye, iç kargaşaların olduğu ülkeye gittim ancak Türkiye'de bugün gördüğüm kadar büyük ve öngörülemez  tehlikeyi başka bir yerde gördüğümden emin değilim' dedi.

Baez, aktvist arkadaşlarını, grubunu, müzisyen meslektaşlarını asla tehlikeye atmak istemeyeceğini savundu.

23. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ'NDEKİ DEĞİŞİKLİKLER 

İKSV tarafından düzenlenen 23. İstanbul Caz Festivali'nde ise bazı programlar iptal oldu. Konserler hakkındaki son bilgi şu şekilde: