Mustafa Ceceli İdam İstedi

Magazin 16:12 | 19 Temmuz 2016

Ünlü sanatçı Mustafa Ceceli, sosyal medya hesabında 15 Temmuz Darbe Girişiminin faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmalarını istedi.

Sosyal medya takipçileri tarafından darbe girişimini engellemek konusunda sokağa çıkan halkla birlikte olmadığı ve konuya kayıtsız kaldığı yönünde yoğun bir şekilde eleştirilen Ceceli, sessizliğini bozdu.

null

İlk olarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Ceceli, sonrasında da Kısıklı’da gerçekleşen Demokrasi Nöbeti buluşmalarında sahnede çekilmiş bir videosunu retweet etmiş. Ceceli bu videoda, şimdilerde yeniden gündeme gelen idam konusuna da atıfta bulunarak, “Suçluların yürürlülükte olan ama olmayan cezaların en ağırıyla cezalandırıldıklarını görmek istiyorum” ifadelerini sarf ediyor.

ATİLLA TAŞ’TAN CECELİ’YE GÖNDERME

Atilla Taş, gelen tepkiler sonrasında sessizliğini bozarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Mustafa Ceceli’yi hesabından yaptığı, “-Noldu,oldu mu darbe? -Yok Mustafa Abi geçti, artık çıkabilirsin! -Tamam,hemen o pis darbecilere bi tweet atayım bari” tweetiyle ti ye aldı.