Onu İlk Görüşte Çarpıldım

Magazin 12:17 | 22 Ağustos 2016

Hem siz, hem eşiniz için başarılı projeler, başroller arka arkaya gelirken nikâh masasına oturdunuz. Özellikle kadın izleyici “Hayranı olduğum erkek kimseye ait olmasın” diye düşünür. Siz imzayı atarken hayranlarımı kaybederim tereddüttü yaşamadınız mı?

- Evlenmeyen jön mü kaldı Hakan? Öyle bir tereddüdüm hiç olmadı, gerçekten bir saniye bile düşünmedim. Tabii izleyenlerin ve sevenlerin izlenirliğini devam ettirmesi önemli. Ama evliliğin bunda etkisi olacağını sanmıyorum. Bunlar eski hurafeler. Yeşilçam döneminde çalışan tanıdığım yapımcılarda “Aman evlenme bitersin” diyorlardı. Fakat öyle bir şey yaşayacağım aklımın ucundan bile geçmedi.

Düğün sonrası ilk sabah... Ne hissettiniz?

- Hakkını verdiğimizi hissettim. İçime ekstra bir huzur ve mutluluk doldu. Hayatıma düzen geldi. Sonra baktım sevgiliyken Neslihan’ı ben şımartırdım, şimdi o beni şımartıyor. Evliliğin bu kadar güzel bir şey olduğunu bilseydim Neslihan’la birkaç sene önce evlenirdim.

Aşkınız ‘Fatih Harbiye’ dizisinin setinde başladı... Onur Saylak-Tuba Büyüküstün, Halit Ergenç-Bergüzar Korel... Setlerin bu başrolleri evliliğe götüren sırrı nedir?

- Bunun setle alakası olduğunu sanmıyorum, birinden hoşlanıp seveceksen bunu kontrol edemez, yeri ve zamanı sen seçemezsin. Aşk senin başına geldiğinde şanslıysan seni alır götürür.

Bunun da anlarla, birbirimizin gözüne baktığımız zaman çıkan kıvılcımla ilgisi var. Karşımda Neslihan değil başka bir partner olsaydı, böyle bir şey yaşayacağımı hiç düşünmüyorum.

Sizinki ilk görüşte aşk mıydı?

- Evet, resmen çarpılmaktı. Çok güzel bakıyordu ya! Çok masum. Çekti, bitirdi beni.

Ona olan aşkınızı bir cümleyle nasıl özetlersiniz?

- Onun için ölürüm!

Uğruna öleceğiniz aşkınıza bir o kadar da iddialı bir evlenme teklifi etmiş olsanız gerek...

- Zamanının geldiğini hissettim. Tanıdığımız, sevdiğimiz ve ikimizin de bu ana şahit olmasını isteyeceğimiz herkesi çağırdım ve evin bahçesine sakladım. Ardından Neslihan’ı eve çağırdım.

Kapının girişinden itibaren evin çeşitli yerlerine onu yönlendirecek notlar yazıp bıraktım. Mesela; salonda, şimdi mutfağa git yazan bir not vardı oradan banyoya... Evi birkaç defa dolaştı. En son notta “dışarıya gel aşkım” yazıyordu. Dışarı çıktığı anda o kalabalığın içinde ona evlenme teklif ettim.

Düğününüzün Youtube’da izlenme oranı bir milyona yaklaştı... Danslarınızla, hareketlerinizle yılın düğününü yapmak için planlanmış bir şov muydu?

- Yola yılın düğünü olsun diye çıkmadık. Mottomuz eğlenmekti. Neslihan ve benim hazırlık aşamasında işlerimiz vardı. Sadece müzik ve mekân gibi temel şeylere karar verdik. Sonrasında içimizden geldiği gibi davranalım istedik. Düğün günü de müzik ne hissettirdiyse dansımıza da o yansıdı.

Son dönem evliliklerin vazgeçilmezi, evlilik sözleşmesi... Siz de yaptınız mı?

- Yapanları yadırgamam ama bizim aramızda öyle bir şey yok. Benim canım dahil Neslihan’ın. Bunu bir sözleşmeyle yazılı bir imza altına alabileceğimizi bir saniye bile düşünmedim.

İkiniz de oyuncusunuz... Evde sohbet konusu diziler, senaryolar ve sanat mı?

- İletişimimiz çok güçlü. İnanılmaz eğleniyoruz. Televizyonun çoğunlukla yüzüne bile bakmıyor, birbirimizle ilgileniyoruz. Kitap, sinema konusunda ilgi alanlarımız başka ama hayatı farklı açılardan izleyip ortada buluşuyoruz. Şu sıralar taze çiftler olarak evde daha sık vakit geçiriyoruz. O bana yemekler yapıyor ve beni şımartıyor.

Neslihan Hanım’a gelen senaryolara, öpüşme ve sevişme sahnelerine bundan sonra karışır mısınız?

- Kıskançlık kişinin kendisiyle ilgilidir. Toplumumuzdaki sıkıntı da bu; kadını kıskandım dövdüm, kıskandım öldürdüm. Ben geleceğimi onunla kurmak istiyorum, aklına fikrine yeteneğine güveniyorum. O yüzden seviyorum, o yüzden âşığım... Sonra gidip mesleğini yapma diyemem. Çok saçma.

Geçen sezon eşinizin dizideki partneri Burak Özçivit’i kıskandığınız haberleri neydi o halde?

- Magazin abartması. Oysa o dizinin setine o kadar çok gidiyorum ki... İşin bu kısmını kimse görmüyor. Burak’la üç sene birlikte dizi çektik. Tabii eskisi gibi sık görüşmüyoruz ama bir sıkıntımız da yok.