Rüzgar Erkoçlar: Ben 30 Yıldır Kadınlarla Beraberim

Magazin 09:31 | 14 Ekim 2016

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul üçüncü gününde podyuma çıkan Rüzgar Erkoçlar, kadınlar ve özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Deniz-Begüm Berdan ikilisinin ana teması “Cinsiyet ayrımcılığı ve farklılıklara saygı gösterme” olan yeni koleksiyonu tanıtıldı. Defilenin sürpriz ismi Rüzgar Erkoçlar (30) oldu. 3 yıl önce cinsiyet değiştirme ameliyatıyla erkek olan Erkoçlar “Farklı olduğumuzdan dolayı şiddete maruz kalmamayı istiyorum. İnsanlar beni aşağı çektikçe daha da güçlendim” dedi.

null

Açılışını Gonca Vuslateri'nin yaptığı defilede ilk kez podyumda yürüyen Rüzgar Erkoçlar, saçını griye boyattı, yüzüne geçici dövmeyle ‘Sessiz kalma' yazdırdı.Erkoçlar, geçen hafta gece gezmesinde kız arkadaşıyla görüntülendiğinin hatırlatılması üzerine, “Değişimden sonra kendi mesleğimle ilgili iş yapmıyorum. Hayatımda kız arkadaşlarım da olacak. Belki yarın öbür gün evleneceğim de. Bu normal değilmiş gibi gösterilince rahatsız oluyorum. Ben 30 yıldır zaten kadınlarla beraberim” sözlerini kullandı.