"Yenge" Paris'i Salladı

Magazin 15:43 | 05 Ekim 2016

1. Fenerbahçe’nin Hollandalı futbolcusu Gregory van der Wiel’in sevgilisi Rose Bertram, Paris Moda Haftası’nın yıldızları arasındaydı.

2. Fenerbahçeli Gregory van der Wiel’in sevgilisi Rose Bertram, Paris Moda Haftası’nda iç çamaşırı defilesinde podyuma çıktı.

3. Bertram, güzelliği ve sempatik tavırlarıyla büyük beğeni topladı.

4. Futbol dergisi FourFourTwo'ya kapak olan Belçikalı model Rose Bertram, ilginç açıklamalarda bulundu.

5. Fenerbahçeli taraftarların ‘Yenge’ diye hitap ettikleri Van der Wiel’in eşi Rose Bertram genelde maçlarla ilgili twitter hesabından yorumlar yapıyordu. Ancak Rose Bertram bu defa sanal ortamdan değil stada gelerek karşılaşmayı takip etti.

6. "Gregory ile her fırsatta futbol konuşuyoruz çünkü hayatının önemli bir parçasını temsil ediyor. Gününün nasıl geçtiğini konuşurken elbette ana konumuz futbol oluyor."

7. Maçtaki performansına dair yorumlarım oluyor ama daima yapıcı eleştirilerde bulunmaya çalışıyorum. O zaten nasıl oynadığının, hatası varsa nerede yaptığının farkında oluyor.

8. Gregory'nin Fenerbahçe'ye transfer olacağını öğrendiğimde diğer birçok kulüp arasından Fenerbahçe cazip geldi. Karar verme aşamasında birçok kriteri göz önünde bulundurduk ve İstanbul çok daha cazip geldi.

9. Burada gördüğümüz misafirperverlik, doğru kararı vermemizi sağlayan en önemli etkendi. İstanbul çok büyük ve modern bir şehir. Restoranları, alışveriş merkezleri ve dükkanlarıyla Paris'e benzetebilirim.

10. Buraya geldikten sonra Türklerden gördüğüm ilgi beni şaşırttı. Özellikle sosyal medyada aldığım tepkiler beni çok mutlu etti. Bana sürekli mesaj attılar, Instagram'da çok sıcak yorumlar yaptılar, Twitter'dan "Hoş geldin yenge!" dediler.

11. Tabii ilk başta ne dediklerini anlayamadım ama sonra anlamını öğrenince çok hoşuma gitti çünkü bu beni kendi ailelerinin bir parçasıymış gibi kabul ettikleri, bana saygı duydukları anlamına geliyordu."

12. Türkiye'ye gelmeden önce Instagram'da sanırım 450 bin civarı takipçim vardı, buraya geldikten sonra 528 bine ulaştım. Twitter'da da 50-60 bine yakın bir takipçi artışı oldu. Attığım her tweet, koyduğum her fotoğraf ya da video büyük ilgi görüyor.

13. Fenerbahçeli oyuncuların eşleriyle fırsat buldukça birlikte yemeğe çıkıyoruz. Roman Neustadter'in kız arkadaşı Mona'yla aramız çok iyi. Çiftler halinde sürekli vakit geçirmeye çalışıyoruz.

14. Gregory ile tanışmadan çok önce, daha öğrenciyken sürekli futbol oynardım. Hatta senden iyi olduğumu bile söyleyebilirim! Sahanın her yerinde oynayabiliyordum, tam bir erkek çocuğu gibiydim! Futbolcu olmayı değil, model olmayı seçtim.

15. Tribünde maç izlemeyi kesinlikle televizyondan izlemeye tercih ederim. Çünkü ekran başındayken stattaki atmosferi tam anlamıyla yaşamıyorsun. Olayın bizzat içinde bulunmak inanılmaz bir duygu.

16. PSG taraftarı ile Fenerbahçe taraftarı ile kıyaslamak çok doğru olmaz. Burada daha fazla taraftar var çünkü İstanbul büyük bir şehir. Nüfus olarak Paris'e oranla çok daha kalabalık.

17. Mesela Paris'te herkes beni model olarak tanırdı çünkü yaptığım iş sayesinde orada bir itibar kazanmıştım. Türkiye'de ise her şeyden önce Fenerbahçe taraftarının "Yenge"siyim! Onlar beni böyle kabul etti, ben de bundan gurur duyuyorum.

18.

19.