50 Milyon Dolar!

Spor 10:49 | 19 Ekim 2016

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, Portekizli genç yıldız Bruma'nın değerinin her geçen gün arttığını söyledi.

Levent Nazifoğlu, formuyla dikkati çeken Armindo Bruma ve Fernando Muslera'nın yanı sıra diğer oyuncularına da transfer teklifi geldiğini söyledi.

null

Transferle ilgili bir stratejilerinin olduğuna değinen Nazifoğlu, "Basında finansal fair-play'den dolayı devre arasında bazı oyuncuları satmamız gerektiği yazıyor. Öyle bir durum yok. Bizim 65 milyon avroluk kotamız var. Şu anda 60 milyon avrodayız. Şu anda 5 milyon avroluk kotamız var. Bruma, Muslera ve başka futbolculara da istekler var. Önce gelip, tekliflerini yapsınlar bakalım. Şampiyonluğa oynuyoruz. Öyle bir teklif yapmaları lazım ki biz bazı şeyleri göze alalım. Bizden oyuncu almak kolay değil. Bruma durmadan gol atıyor. 15 milyondan başladık, 50 milyona kadar çıktı." ifadelerini kullandı.

null

Bruma ve Muslera gibi yıldız oyuncularını satmayı düşünmediklerini vurgulayan Nazifoğlu, şöyle konuştu:

"Teklifler geliyor. Kar etmesi gereken bir kuruluş, başarılı olması gereken bir camiayız. Bunları düşünerek karar vermek lazım. Belki de konuşulan paralar verilse bile göndermeyeceğiz. Bizim için şampiyonluk çok önemli. Bazı oyuncuları gönderip, şampiyonluğu kaybedeceğimizi düşünürsek veremeyiz. Şampiyon olduğumuzda ona yakın paraları topluyoruz. Kar zarar hesabına göre karar vermek lazım. Çok kolay bir denklem içinde değiliz. Şampiyonluğa giderken hiçbir oyuncumuzu satmayı düşünmüyoruz."