Benfica Taraftarından Talisca'ya Ağır Hakaretler

Spor 11:04 | 15 Eylül 2016

Sezon başında Benfica'dan Beşiktaş'a kiralık gelen ve geçtiğimiz akşam oynanan Benfica - Beşiktaş maçında attığı golle 1 puanı getiren Talisca'ya, Benfica taraftarı hakaret yağdırdı.

6 sezon aradan sonra katıldığı Şampiyonlar Ligi’nde Benfica ile deplasmanda karşılaşan ve Anderson Talisca’nın son dakikadaki enfes frikik golüyle 1 puanı kapan Siyah-Beyazlılar’da mutluluk, Portekiz’de ise öfke dinmiyor...

Kartal’ın 2 yıllığına Benfica’dan kiraladığı Brezilyalı oyuncunun, eski takımına attığı golü içine sindiremeyen Portekiz basını ve taraftarlar her türlü çirkinliği yaptı.

Ülkenin önemli gazetelerinden A Bola ve Record, Talisca’nın “Benfica’da bana saygı gösterilmedi, oradan para için ayrılmadım” sözlerini sütunlarına taşırken, Brezilyalı oyuncunun eski takımı Benfica’nın 3 puan hayellerini yıktığı için “Hain ve ihanet” ifadelerini manşetlerinde kullandılar.

A Bola ayrıca “İntikam soğuk yenen bir yemektir” derken O Jogo Gazetesi ise “Talisca, kendisi için ‘Para için Beşiktaş’a gitti’ diyen Benfica’ya golüyle cevap verdi” yorumunda bulundu.

‘BENFİCA SİZİ SEFALETTEN KURTARDI’ 

Benficalı taraftarların Talisca, eşi ve çocuğu için kullandığı ifadeler tam anlamıyla mide bulandırıcıydı. Özellikle Brezilyalı oyuncunun eşi Anna Paula Ramos’u hedef aln taraftarlar, hakaret ve ırkçı söylemlerle işi ciddi boyuta taşıdılar.

Sosyal medya üzerinden Benficalı taraftarlar, “Benfica sizi sefaletten kurtardı. Aileniz saygıyı hak etmiyor. Utanmalısınız. Kızın ve sen maymunsun, çöp, köpek. Umarım ölürsün” ifadelerini kullandılar. Talisca’nın eşi ise bu iğrenç sözlere, “Ne düşünüyorsunuz? Lanet olası taraftarlar, kızımı o pis ağızlarına alıyorlar. Irkçılar, saygısızlar” şeklinde yanıt verdi.

BEŞİKTAŞLI TARAFTARLAR YENGEYE SAHİP ÇIKTI 

Siyah-Beyazlı taraftarlar ise Anna Paula Ramos’a destek oldular. Beşiktaşlılar sosyal medyadan “Yenge sana kimse karışamaz, karışan karşısında bizi bulur, rahat ol. Siz bizim canımız, ciğerimizsiniz. Talisca’nın kıymetini bilemediler” şeklinde ifadeler kullandılar.