Beşiktaş'ta Schweinsteiger Bombası

Spor 14:34 | 18 Temmuz 2016

Beşiktaş'ta, Manchester United'ın yeni teknik direktörü Jose Mourinho'nun gözden çıkardığı yıldız futbolcu Bastian Schweinsteiger ismi gündeme geldi.

Beşiktaş Yönetimi’nin sürpriz Bastian Schweinsteigeratağı, taraftarı bir hayli heyecanlandırmış, Siyah-Beyazlılar gelişmeleri yakından izlemeye başlamıştı..., 31 yaşındaki orta sahanın Kartal’ın gündemine geliş sürecini ve sonrasında yaşananlara ulaştı. Buna göre, her şey Mario Gomez’in yönetime yakın arkadaşı olan yıldızla ilgili verdiği, “Manchester United’da mutsuz. Eğer uygun şartları sağlayabilirsek alalım. Bize Şampiyonlar Ligi’nde hem deneyimi hem kalitesiyle büyük katkı sağlar” mesajıyla başladı.

‘Tatilden sonra’ mesajı

Siyah-Beyazlılar, vakit kaybetmeden düğmeye bastı ve Alman futbolcuyla temasa geçildi. Mario Gomez’in Beşiktaş ile ilgili pozitif fikirlerini de bilen Schweinsteiger’in, görüşmede yöneticilere, “Yeni evlendim ve eşimle balayındayız. Biraz tatil yapıp sezon yoğunluğunu atmak istiyorum. Sonrasında neden olmasın, bunu pekala konuşabiliriz” ifadelerini kullanması, Kartal’ı çok umutlandırdı. Beşiktaş cephesi artık Bastian Schweinsteiger’in tatilini bitirmesini ve yüzyüze yapılacak gelişmeye kilitlenmiş durumda.

Gomez bekleniyor

Gomez’in Bayern’den takım arkadaşı olan Schweinsteiger’i Beşiktaş’a önermesi ve Siyah-Beyazlılar için çok olumlu referanslar aktarması, gelecek sezon da mutlaka takımda kalmaya karar verdiği şeklinde yorumlandı. Türkiye’deki darbe girişimine bağlı olayların tamamen durulması ve güven ortamının sağlandığına dair garanti verilmesiyle rahatlayan Alman futbolcunun, 20 Temmuz’da başlayacak olan yeni sezon kampına katılacağı da gelen haberler arasında.