Dursun Özbek Onay Gelmezse İstifa Edecek

Spor 10:28 | 13 Ekim 2016

Galatasaray'da 22 Ekim'deki tarihin en önemli genel kurulu öncesi kulislerde dolaşan bir iddia sarı kırmızılı camiayı ayağa kaldırdı.

Kulüp tarihinin belkide en önemli kongresi olacağının altını çizen Özbek, “500 milyon dolar borcu olan Galatasaray’ın bu durumdan kurtulması lazım. Eğer mali bağımsızlığımızı sağlarsak, kulübü rahatlıkla yönetebiliriz. Bu durumda yeni kaynak yaratmak zorundayız” dedi. 

null

Genel kuruldan onay çıkmazsa devletle yapılan anlaşmanın gerçekleşmeyeceğini ve bu durumda kulübün mali krizden kurtulamayacağını vurgulayan başkan, “Riva’dan 300 milyon dolar, Florya’dan ise 200 milyon dolar kazanacağız. Artık tesislerimizi daha geniş bir yere taşımalıyız. Emlak Konut’a, ‘Bize yeni tesisimizi yapın, Florya’yı öyle teslim edelim’ dedik ve kabul ettiler. Çok güzel bir yeri takas olarak almak üzereyiz. Eğer genel kuruldan geçerse Galatasaray’ın önünde çok kuvvetli bir anlaşma olacak. Ayrıca geleceğe yatırım olarak fiyatı da makul olan 1-2 milyon metrekarelik bir arsa satın alalım dedik. Şimdi onun üzerine de çalışılıyor. Gelecek paranın yüzde 90’ını banka borçlarına diğer kısmını da yeni arsa için harcamayı planlıyoruz. Benim buradan taahhütüm; ben bunu yapmazsam, bu işi yapmayacağım!” diye konuştu.

Dursun Özbek’in bu sözleri ve konuşmasının başında Riva için onay alamayan Ünal Aysal’ın görevi bıraktığını hatırlatması, genel kuruldan onay çıkmazsa görevi bırakacağı şeklinde yorumlandı.