Fenerbahçe'de Dick Advocat Sesleri

Spor 11:57 | 15 Ağustos 2016

Vitor Pereira ile yollarını ayırmak üzere olan Fenerbahçe, Hollandalı kurt hoca Dick Advocat'ı takımın başına getirmek için çalışmalara başladı.

Hata yapma lüksü bulunmayan Fenerbahçe'de, kariyerli bir hoca için çalışmalar büyük bir ciddiyetle yapılıyor. Bu çerçevede Pereira daha görevdeyken başlayan çalışmalarda dünyanın önde gelen birçok teknik adamı ile görüşmeler gerçekleşti.

Listesi kabarık olan Fenerbahçe, son olarak Hollandalı Teknik Direktör Dick Advocaat ile temasa geçti. 68 yaşındaki çalıştırıcı Dick Advocaat, Hollanda Futbol Federasyonu'ndaki danışmanlık görevinden de ayrıldı. Birçok önemli takımda görev yapan tecrübeli Dick Advocaat'ın, 2007i/08 sezonunda Rus ekibi Zenit ile kazandığı UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası kariyerindeki en önemli başarılar olarak dikkat çekiyor.

Hollandalı futbol adamı Dick Advocaat, ilk etapta teklife olumlu yaklaşsa da ailesi nedeniyle tıkanma yaşandı. Advocaat'ın ailesinin son yaşanan olaylar sebebiyle Türkiye'ye gelmeye sıcak bakmadığı öğrenildi. Ancak görüşmelerin halen sürdürüldüğü ifade edildi.

B planı hazır

Dick Advocaat'ın yanı sıra gündeme gelen bir başka isimse Alman teknik adam Armin Veh oldu. 2006/07 sezonunda Stuttgart ile Bundesliga şampiyonluğu yaşayan deneyimli çalıştırıcı Armin Veh, en son Almanya'da Eintracht Frankfurt'u çalıştırmıştı.

14 kupası bulunuyor

Dick Advocaat'ın hocalık kariyerinde 14 tane kupası bulunuyor. Hollandalı çalıştırıcı, PSV ile 5, Rangers ile 5, Zenit ile 4 kupa kazandı.

AYKUT KOCAMAN SIKINTILI

Fenerbahçe'de birçok teknik direktör şu anda listede bulunuyor. Daha önce temas kurulan isimlerde bazı sıkıntıların olması gözlerden kaçmıyor. Dünyaca ünlü antrenör Manuel Pellegrini'nin yüksek maliyeti sebebiyle anlaşma olma ihtimali zayıf duruyor. Hollandalı Guus Hiddink'e Türkiye kariyerindeki başarısızlığı sebebiyle temkinli yaklaşılıyor.

Bir diğer Hollandalı Louis Van Gaal'e de zor karakteri yüzünden sıcak bakılmıyor. İtalyan hoca Fabio Capello ise artık daha çok danışmanlık yapmayı düşündüğü için uzak duruyor.

Yerli isimler arasındaki tek aday olan Aykut Kocaman da takımı Atiker Konyaspor'dan sezonun başlamasına günler kala ayrılmayı doğru bulmuyor.