Fenerbahçe'de Hedef Valbuena

Spor 12:53 | 09 Temmuz 2016

Transferde 4 koldan taaruza geçen Fenerbahçe, Lyon'un milli oyuncusu Mathieu Valbuena'nın transferinde sona yaklaştı.

Yaz başından bu yana 11 oyuncuyla yollarını ayıran ve bu eksikleri kapatmak için neredeyse her gün bombaları art arda patlatan Fenerbahçe'de gözler 10 numara transferine çevrildi.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Taraftarların takımda görmek istemediği, Fenerbahçe yönetiminin de 'Kendine takım bul' diyerek antrenmanlara bile çıkartmadığı Diego Ribas'ın boşluğunu kapatmak isteyen Fenerbahçe yönetimi, bu bölge için belirledikleri alternatifleri 3'e indirdi.

8 MİLYONDA ISRARCI

Mathieu Valbuena konusunda Fransızlar'la uzun süredir dirsek temasında olan Aziz Yıldırım ve kurmayları, Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas ile büyük ölçüde anlaşma sağladı.

Mathieu Valbuena'nın da Türkiye'ye gelmeye sıcak bakması, bu transferin önündeki engelleri kaldırmış durumda. Liste başı Hakim Ziyech için de tüm imkanlar zorlansa da Twente'nin 8 milyon Euro'luk bonservis bedelinde indirime yanaşmaması transferi çıkmaza soktu.

BU KEZ BONSERVİSSİZ

Mathieu Valbuena'yı cepte tutan Fenerbahçe cephesinde Younes Belhanda ismi yeniden hortladı.

Geçen sezon Alman devi Schalke'de forma giyen Faslı yıldız Younes Belhanda'yı kiralamak için kulübü Dinamo Kiev'le temasa geçen idareciler, Ukrayna'dan haber bekliyor.

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe 2013'ün ocak ayında Younes Belhanda ile görüşmelere başladıklarını KAP'a bildirmiş ancak Montpellier başkanının tutarsız davranışları yüzünden transferi rafa kaldırmışt