Fenerbahçe'de Yeni Kriz Robin Van Persie

Spor 11:37 | 19 Temmuz 2016

Fenerbahçe'de Monaco maçına 1 hafta kala Hollandalı yıldız Robin van Persie ve Portekizli teknik adam Vitor Pereira arasında yeni bir kriz patlak verdi.

Sezon başından beri ağrılarını gerekçe göstererek antrenmanlara çıkmayan Robin van Persie krizine, Başkan Aziz Yıldırım sonunda el koydu. Hollandalı oyuncu ve menajeriyle görüşen Yıldırım, RvP’den bir an önce futbola odaklanmasını istedi. Yeni sezonda kriz istemediğini vurgulayan Yıldırım, “Sana, kulüp olarak büyük yatırımlar yaptık. Kariyerine ve karakterine güvenerek, Fenerbahçe’nin gücüne güç katman için transfer ettik. Ama senin katkın ortada. Artık kendini toparlayıp hazır olmalısın” diye oyuncuyu uyardı.

TAKIMA SAYGI GÖSTERMELİ

Robin van Persie’nin idmanlara çıkmaması, Teknik Direktör Vitor Pereira’yı zora sokuyor. Portekizli hoca, RvP’nin fizik güç olarak takımın çok gerisinde olduğunu belirtip “Robin van Persie’den, işine saygı göstermesini bekliyorum. Ağrılarını gerekçe gösterip idmanlara çıkmıyor. İşine ve takımın emeğine saygı göstermeli. Eksiğini kapatmak için daha fazla çalışmalı” diyerek yakınlarına dert yanıyor. Pereira, yönetime satılması yönünde rapor verirken, Robin van Persie krizinin takımı son derece olumsuz etkilediğini de vurguladı.

DURACAĞIM YERİ Mİ ÖĞRETECEK?

Pereira’nın idman sistemini beğenmeyen Robin van Persie’nin, hocasına tepkili olduğu öğrenildi. Hollandalı’nın “Kariyerim ortada. Bu saatten sonra hoca bana nerede duracağımı mı gösterecek. Böyle çalışma mı olur. Bugüne dek çalıştığım hiçbir hoca böyle bir şey yapmadı” dediği belirtildi.

KİMSEYLE KONUŞMUYOR

Robin van Persie, takımda bir diğer Hollandalı oyuncu Van der Wiel haricinde kimseyle konuşmuyor. Tesislere gelerek ağrıları gerekçesiyle özel program uygulayan yıldız futbolcu, antrenman sonrası ise hemen tesislerden ayrılıyor. RvP’nin bu tavrı, takım içerisinde de büyük rahatsızlığa neden oluyor.