Fenerbahçe'den Mario Gomez Atağı

Spor 14:07 | 15 Temmuz 2016

Ezeli rakibi Beşiktaş'ın Gökhan Gönül'ü almasına İsmail Köybaşı'nı alarak cevap veren Fenerbahçe, şimdi de Mario Gomez için girişimlere başladı.

Gökhan Gönül'ü Beşiktaş'a kaptırdıktan sonra rakibinden İsmail Köybaşı'yı alan Fenerbahçe bununla yetinmeye niyetli değil. Sarı lacivertli ekip, geçtiğimiz sezon Kara Kartal'ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Mario Gomez'i de almak istiyor.

Fanatik'in iddiasına göre Robin van Persie'nin takımda kalmaya gönülsüz olması nedeniyle harekete geçen Fenerbahçe, devre arasında Hollandalı yıldıza Çin'den gelen teklifler sonrasında Gomez için Fiorentina'yla temas kurdu. O dönem Mayıs ayına kadar opsiyonun Beşiktaş'ta olması nedeniyle bu temastan bir netice çıkmadı. 

Beşiktaş'ın Alman yıldızın bonservisi konusunda Fiorentina ile anlaşamamış olması sonrasında bir kez daha harekete geçen Fenerbahçe, hem golcü oyuncuya hem de İtalyan kulübüne cazip bir teklif sundu. Aziz Yıldırım ve ekibi, bu transferi neticelendirerek ezeli rakibine büyük bir darbe vurmak istiyor.

Mario Gomez geçtiğimiz sezon Süper Lig'de attığı 26 golle ligin gol kralı olmuştu.