Fenerbahçe'nin Rakibi Bugün Belli Oluyor

Spor 09:36 | 15 Temmuz 2016

7 sezondur Şampiyonlar Ligi hasreti çeken Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi 3.ön eleme turundaki rakibi bu akşam belli oluyor.

En son 2008-09 sezonunda bu arenada boy gösteren Kanarya, tarihi bir başarıya imza atmış, gruplardan çıkıp, Sevilla’yı geçerek çeyrek final oynamıştı. Bu turda Chelsea’ye kök söktüren Sarı-Lacivertliler, yarı finali kıl payıyla kaçırmıştı.

5 muhtemel rakip

Sarı-Lacivertliler, Şampiyonlar Ligi özlemine artık son vermek istiyor. Bugün tüm camianın gözü kulağı İsviçre’de olacak. Fenerbahçe, geçen sezonun aksine bu kez 3. ön eleme turu kura çekimine seri başı olarak katılacak. Sarı-Lacivertliler’in 5 muhtemel rakibi var: Monaco (Fransa), Young Boys (İsviçre), Steaua (Romanya), PAOK (Yunanistan) ve Rostov (Rusya).

Kura çekimi Smart Spor’da

Merakla beklenen kura çekimi yarın saat 13.00’te gerçekleşecek ve Smart Spor’dan naklen yayınlanacak. Nyon’da Devler Ligi’nin yanı sıra Avrupa Ligi’nde de 3. ön eleme turu eşleşmeleri belirlenecek. Kurada Fenerbahçe’yi dış ilişkiler müdürü Turgut Acar ile idari menacer Hasan Çetinkaya’nın temsil etmesi bekleniyor.

Şampiyonlar Ligi takvimi

Bugün    3. ön eleme turu kurası

26-27 Temmuz    3. ön eleme turu ilk maç

2-3 Ağustos    3. ön eleme turu rövanş

5 Ağustos    Play-Off turu kurası

16-17 Ağustos    Play-Off turu ilk maç

23-24 Ağustos    Play-Off turu rövanş

25 Ağustos    Grup aşaması kurası

13-14 Eylül    Grup maçları başlangıcı

Turu geçen Play-Off’a

Fenerbahçe, 3. ön eleme turundaki rakibini elemesi halinde, Play-Off turuna kalacak. Eğer 3. ön eleme turunda elenirse, Avrupa Ligi Play-Off turuna geçiş yapacak. Sarı-Lacivertliler, Şampiyonlar Ligi’nde Play-Off’u kazanırsa grup aşamasına kalacak, kaybederse yoluna Avrupa Ligi’nde gruplardan devam edecek.