Fenerbahçe Taraftarı Pereira'yı Göndermeye Kararlı

Spor 15:10 | 05 Ağustos 2016

Fenerbahçe'de geçtiğimiz sezon olduğu gibi Şampiyonlar Ligi'ne katılamamanın üzüntüsünü yaşayan taraftarlar, teknik direktör Vitor Pereira'nın istifasını istiyor.

İSTİFA ET VITOR PEREIRA 

Vitor Pereira yönetiminde hedeflediği bir başarıya henüz ulaşamayan ve geçtiğimiz gün Şampiyonlar Ligi defterini kapatan Fenerbahçe'de taraftarlar sosyal medyadan Portekizli teknik direktörü istifaya çağırıyor.

İlk olarak dün Twitter'da başlatılan #İstifaEtVitorPereira etiketiyle saatlerce tepkisini gösteren sarı lacivertli taraftarlar, bugün de #İstifanıVerVitorPereira etiketi üzerinden tepkilerini gösteriyorlar. Taraftarlar söz konusu etiketleri çok kısa bir süre içinde Türkiye gündemine sokmayı başardı.

YÖNETİM ÇIKMAZDA

Taraftarın bu tepkisine rağmen yönetimin ise eli kolu bağlı durumda. Finansal Fair Play açısından zor günler geçiren Fenerbahçe'de eski yönetici Murat Aşık, Pereira'nın hala takımın başında olmasını F.Bahçe'nin UEFA ile yaptığı FFP anlaşmasına bağladı. Futbol Arena'ya konuşan Aşık, "Aziz Yıldırım, Pereira'nın kara kaşına kara gözüne hasta değil. Fenerbahçe yollarsa 4 milyon euro tazminat ödeyecek. Fenerbahçe eğer Pereira'yı yollasaydı bugüne kadar yollardı" dedi...