Fenerbahçe'ye İkinci Şok

Spor 20:59 | 19 Ekim 2016

Bugün Manchester'e iniş yapması beklenen Fenerbahçe'ye zorlu yolculuğunda bir şok daha.. Manchester Havalimanı'nın iki pistinden biri, bugün meydana gelen bir kaza sonucu kapatıldı. Tüm iniş kalkışlar tek pistten yapılıyor. Zorlu Manchester yolculuğunu tamamlayamayan Fenerbahçe'nin maça antrenman yapmadan çıkması bekleniyor.

Fenerbahçe'nin bugün iniş yapması beklenen Manchester Havalimanındaki iki pistten birinin, bugün iniş yapan British Airways'e ait bir uçağın kaza yapması sonucu kapatıldığı ve tüm iniş kalkışların tek pistten yapıldığı belirtildi. Budapeşte'ye zorunlu iniş yapmak durumunda kalan Sarı Lacivertliler'e bir engel de İngiltere'den geldi. Kafilenin inmesi planlanan Manchester Havaalanı'nda gerçekleşen ufak çaplı bir kaza yüzünden havaalanının 1 pisti kullanıma kapandı. 

null

Türkiye saati ile 13.30 civarında gerçekleşen kazada British Airways'a ait bir uçağın, iniş yaparken burnunu yere sürtmesinden ötürü hasar gördüğü ve parçaların çevreye saçıldığı öğrenildi.

2 pisti bulunan havalimanının tek pistinin kapatılmasının ardından bekleyen uçaklar en az 45 dakika rötarlı olarak pisti kullanabildi. İngiltere'ye uçtuğu uçağın camında çatlak oluşması nedeniyle Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye inmek zorunda olan Fenerbahçe kafilesi haberi alınca ikinci şoku yaşadı.

Program sarktı

İstanbul'dan gelecek ikinci bir uçakla İngiltere'ye hareket edecek olan Sarı-Lacivertliler tüm programı aksamış durumda. Teknik direktör Dick Advocaat'ın TSİ 20.00'de düzenleyeceği basın toplantısı daha geç saatlerde gerçekleşecek.