Galatasaray Yönetiminden Sneijder Kararı

Spor 13:22 | 09 Temmuz 2016

Galatasaray yönetimi, 2.2 milyon euro ceza verdiği Sneijder'le ilgili; oyuncunun yaz kampı boyunca davranışlarını takip edip yeniden değerlendirme kararı aldı.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; İstanbul'a 6 gün rötarlı gelerek hazırlıklara başlayan Hollandalı yıldız Wesley Sneijder konusunda Galatasaraylı yöneticiler sürece göre hareket edecek.

Buna göre geçen sezon gördüğü gereksiz kartlar nedeniyle 2.2 milyon euroluk para cezası verilen Sneijder'in davranışları önümüzdeki dönem için belirleyici olacak. Bu bağlamda Sneijder'in özel yaşantısı, demeçleri dikkatli şekilde ele alınacak.

Galatasaraylı yöneticiler, "Wesley Sneijder örnek bir futbolcu gibi hareket ederse sorun yok. Hizaya gelmesi önemli. Hizaya gelirse 2 sene daha oynar. Bundan büyük memnuniyet duyarız. Ama kendisini Galatasaray'ın üzerinde  görürse buna müsaade edemeyiz. Edersek o zaman kulübün anahtarını Wesley Sneijder'e verelim ve kulübü o yönetsin" dediler.

Yıldız futbolcu Wesley Sneijder'in takımla birlikte kampa gideceği, ceza konusunu ise Galatasaray Başkanı Dursun  Özbek ile görüşeceği belirtildi.