Hatay Büyükşehir Belediye Tarih Yazdı!

Spor 09:27 | 19 Ekim 2016

Hatay Büyükşehir Belediye, 24. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde güçlü rakibi Fenerbahçe’yi 60-55 yenerek kupanın sahibi oldu.

24. Kadınlar Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı Fenerbahçe'yi 60-55 mağlup eden Hatay Büyükşehir Belediyespor kazandı.

null

Ankara Arena’da oynanan mücadeleyi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve TBF Başkan adayı Hidayet Türkoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri ve Hakem Direktörü Recep Ankaralı takip etti. Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediye ve Kulüp Başkanı Lütfü Savaş da mücadeleyi salonda izledi.

Karşılaşmanın ilk bölümlerinde her iki takım da sayı üretmekte zorlanırken ilk 5 dakikayı Fenerbahçe 3-2’lik skorla üstün bitirdi. İlk 10 dakikalık bölümü ise üstün bitiren taraf 10-8’lik skorla Hatay Büyükşehir Belediye oldu.  İkinci çeyrekte iki takım arasındaki denk mücadele sürdü. Hatay ekibi ilk yarıyı 24-23’lük skorla üstün noktaladı. 

null

İkinci yarıda oyunun kontrolünü eline alan Hatay Büyükşehir Belediye az sayılı maçta son bölümlerde farkı 11 sayıya kadar çıkardı. Bu bölümde Fenerbahçe molayı alan taraf oldu. (38-27) Üçüncü çeyrek Hatay ekibinin 42-34’lük üstünlüğü ile tamamlandı. Fenerbahçe son çeyreğe iyi bir başlangıç yaptı. Skoru 50-45’e getiren Fenerbahçe, Hatay’a molayı aldırdı. Maçta son 2 dakikaya Hatay Büyükşehir Belediye 50-49 önde girdi. Son saniyelerde hata yapmayan Hatay ekibi 60-55’lik skorla şampiyonluğa ulaştı.