Juventus'lu Kaleciden İlginç Sözler

Spor 17:57 | 19 Ekim 2016

Dün yaptığı kurtarışlar ve kurtardığı penaltı ile Juventus'un galibiyetinin mimarlarından olan Gianluigi Buffon, maç sonunda yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Yaşlandığı eleştirilerine karşı "İnsanlar benim cenazemi düzenleyebilir ama ben henüz ölmedim" dedi.

Şampiyonlar Ligi 3. hafta maçında Juventus, deplasmanda Lyon'u Cuadrado'nun golüyle devirdi ve gruptaki zirve koltuğunu kaptırmadı. Maça damga vuran isim ise Buffon'du!

null

İspanya karşısında yaptığı bariz hatayla gündemin baş aktörü olan Buffon, Lyon karşısında adeta devleşti ve bir de penaltı çıkardı. Juve'nin yaklaşık 40 dakika 10 kişi mücadele ettiği karşılaşmada Buffon'un performansı, galibiyetin dönüm noktası oldu.

Maçın ardından Mediaset'e konuşan Buffon, "İnsanlar benim cenazemi organize edebilir ama ben daha ölmedim! Ben hafta boyunca birçok yorum duydum ancak bunların yalnızca biri doğruydu; 'Buffon'dan daha çok şey bekliyoruz.' Evet bu doğru yorum. Gelişmek zorundayız, Juventus gelişmek zorunda. Çünku bu, benim görüşüme göre yeterli değil." ifadelerini kullandı.

null

Çok zor bir maç geçirdiklerini de belirten Buffon, "Lyon gibi bir deplasmanda 10 kişi kaldık ve üzerimizde büyük bir baskı oluştu. Fakat üstesinden gelip kazanmayı bildik. Önümüze bakmalıyız. Serie A'da Milan bir seri yakaladı. İşimize odaklanmalıyız." ifadelerini kullandı.