Liverpollu Yıldız Resmen Fenerbahçe'de

Spor 12:34 | 13 Temmuz 2016

Fenerbahçe'nin İngiliz devi Liverpool'dan transfer ettiği dünyaca ünlü Slovak yıldız Martin Skrtel, kendisini 4 yıllığına sarı lacivertli renklere bağlayacak sözleşmeye imza atmak için İstanbul'a geldi.

Slovak oyuncu, havaalanında FB TV 'ye yaptığı açıklamalarda, "Dürüst olmak gerekirse burada bu kadar gazeteci görmeyi beklemiyordum. Yarını sabırsızlıkla bekliyorum." dedi.

Skrtel, transferinden önce Fenerbahçe ile ilgili nasıl bilgiler aldığı yönündeki soruya ise şöyle yanıt verdi: "Takım ve kulüple ilgili gerekli bilgileri aldım. Aynı zamanda Stoch'la da konuştum ve bu kulüp ve şehirle ilgili çok güzel şeyler söyledi bana."

31 yaşındaki oyuncu, Juventus ve Wolfsburg gibi kulüplerden de teklif aldığının hatırlatılması üzerine ise, "Birkaç teklif almıştım ama daha önceden de bunu söylemiştim. Fenerbahçe'nin teklifi çok netti. Başından beri çok kararlı ve hızlı ilerlediler. Fenerbahçe dev bir kulüp ve bu nedenle teklifi kabul ettim. Yarın atmamız gereken son bir adım daha var. Umarım o son görüşmeden sonra her şeyi tamamlayabiliriz ve resmi olarak Fenerbahçe'nin oyuncusu olurum." şeklinde konuştu.