Max Kruse Cimbom Yolunda

Spor 10:56 | 21 Temmuz 2016

Galatasaray, Wolfsburg'un milli yıldızı Max Kruse transferinde sona yaklaştı. Geçtiğimiz gün İstanbul'a gelen Kruse, sarı kırmızılı formayı giymeye çok yakın.

Habertürk Gazetesi'ne göre, Bundesliga ekibi Wolfsburg’da forma giyen Alman golcünün bu ay başında İstanbul’a geldiği ortaya çıktı.

Birlikte yaşadığı kız arkadaşı ve çocuğuyla geldiği İstanbul’u gezen 28 yaşındaki forvetin, G.Saray’da oynamaya sıcak baktığı, Florya’da da ev baktığı bildirildi.

RİEKERİNK’LE DE GÖRÜŞTÜ

Max Kruse, yeni sezon çalışmalarına 1 Temmuz’da Florya’da start veren Cimbom’un teknik direktörü Jan Olde Riekerink’le de İsviçre kampı öncesi görüştü.

Hollandalı hocayla oldukça olumlu geçen buluşmanın ardından ülkesine dönen yıldız oyuncunun transferinin ay sonuna kadar netleşmesi bekleniyor. Wolfsburg son dönemde futbolundan çok özel hayatıyla gündeme gelen, alkol ve kumar gibi kötü alışkanlıkları olduğu bilinen Alman golcüyü kadroda düşünmüyor. Menajerlerin önerisiyle Kruse için devreye giren G.Saray, sadece yıllık ücretini verip Panzer’i kiralık olarak renklerine bağlamak istiyor.

Bazı yöneticilerin çalkantılı özel hayatı nedeniyle karşı çıkmasına rağmen oyuncunun mali açıdan uygun olması, kalitesi ve Riekerink’in onay vermesi fikirlerin büyük ölçüde değişmesine yol açtı. İki tarafın da transferi düşünme safhasında olduğu, şartlar oluşursa Kruse’un yeni sezonda Sarı-Kırmızılı formayı giyeceği ifade edildi.

WEBASLAN'DAN; BİLD DUYURDU: İSTİYOR...

Bu haberin ardından Alman Bild Gazetesi kısa bir süre önce yalanan darbe girişimi nedeniyle Türkiye'ye gelmek istemeyen Kruse'nin fikrini değiştirdiğini ve Galatasaray'dan yeni teklif beklediğini yazdı.