Ozan Tufan İlk Yarıyı Kapattı

Spor 10:10 | 11 Ekim 2016

Fenerbahçe'de Ozan Tufan şoku yaşanıyor. Milli takımın İzlanda maçında sakatlanan genç yıldız adayının ilk yarıyı kapattığı iddia ediliyor.

Milli Takım'ın İzlanda karşısında aldığı 2-0'lık mağlubiyetin ardından Fenerbahçe'de Ozan Tufan şoku yaşanıyor. Maçın ilk yarısında Birkir Bjarnason ile girdiği ikili mücadelenin ardından yerde kalan Ozan Tufan, 43. dakikada oyundan alınarak yerini Tolga Ciğerci'ye bıraktı. Sol ayak bileğinde 2 bağda kopukluk, 2 kemik arasındaki zarda yırtık, eklem içinde kanama, ödem ve tendonlarda zorlanma tespit edilen Ozan'ın 2 ay sahalardan uzak kalacağı bildirildi. Milli Takım'ın İzlanda dönüşünde uçaktan elinde koltuk değnekleri ve tekerlekli sandalyenin üzerinde inen Ozan'a havalimanında takım arkadaşı ve ağabeyi Volkan Şen yardımcı olurken, genç yıldızın moralinin bir hayli bozuk olduğu gözlendi. Milli futbolcu, havalimanından çıkar çıkmaz hemen MR çekilmek üzere hastanenin yolunu tuttu.

ADVOCAAT'IN OZAN'SIZ PLANI NE OLACAK?

Fenerbahçe'nin teknik heyeti, bir yandan genç oyuncunun ilk yarıyı kapatmasına üzülürken, diğer yandan orta alanda yeni bir düzen için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Sarılacivertlilerde Mehmet Topal ve Josef de Souza'nın yanında görev yapacak isim konusunda belirsizlik sürüyor. Dick Advocaat'ın kafasında Alper Potuk'un bu bölge için 1 numaralı aday olduğu öğrenilirken, Hollandalı çalıştırıcının Salih Uçan'ı da alternatif olarak 18 kişilik kadroya alabileceği kaydedildi. Advocaat'ın 4-4-2 formatına dönme planını da seçenekleri arasında bulundurduğu belirtildi.

null

FIFA'DAN MAÇ BAŞI ÜCRETİ TALEP EDİLECEK

Fenerbahçe, Ozan'ın sakatlığı nedeniyle uğrayacağı maddi kaybı karşılamak için FIFA'nın kapısını çalacak. 2011'de FIFA tarafından yürürlüğü koyulan Kulüpleri Koruma Programı çerçevesinde, 21 yaşındaki futbolcunun forma giymediği sürece maç başı ücretlerini talep etme hakkı bulunan sarı-lacivertli kulüp, ayrıca TFF'den de hem tedavi masraflarını hem de maç başı parasını alma hakkını kazanacak. Fenerbahçe ile yıllık 1.5 milyon Euro garanti ve 10 bin Euro maç başı sözleşmesi bulunan Ozan Tufan, 11 hafta forma giyemezse, FIFA ve TFF, 110'ar bin Euro tazminat ödeyecek. Galatasaray da milli maçlarda sakatlanan Serdar Aziz ile Sightorsson'ın tazminatları için söz konusu başvuruları yapmıştı. FIFA raporları inceledikten sonra başvurulara yanıt veriyor.

SÖZ VERİYORUM: EN İYİ ŞEKİLDE GERİ DÖNECEĞİM

İzlanda dönüşü tekerlekli sandalye ile uçaktan inebilen Ozan Tufan, sakatlığı hakkında Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı: "Yaşadığım sakatlıktan dolayı dün (önceki) geceden itibaren gösterdiğiniz ilgi, verdiğiniz destek için çok teşekür ederim. Tedavi sürecim başladı. Söz veriyorum; çok çalışıp sahalara en iyi şekilde döneceğim."