Rüştü Reçber'den Fatih Terim'e: Sana İnanmıyoruz

Spor 10:24 | 10 Ekim 2016

Spor yorumcusu ve eski milli futbolcu Rüştü Reçber, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim'i, dünkü İzlanda mağlubiyeti sonrası çok sert bir şekilde eleştirdi.

İŞTE REÇBER'İN O YAZISI:

4-6-0 taktiğiyle sahaya çıkıp maçı gol pozisyonu bulmadan tamamlayan A Milli takım Türkiye'yi kahretti. Öyle ki biz bitti demeden bitmezi bırakın daha maç başlamadan kadrolar açıklandığında maçı zaten kaybetmiştik. Hürriyet gazetesinde maçı yazan Rüştü Reçber bu noktaya dikkat çekti ve Terim'i emekli olmaya davet etti. İşte o yazı...

Bir teselli aradık

Rüştü Reçber açıkça yazdı: Artık sana inanmıyoruz Büyük bir acıyla sarsıldığımız hain saldırının ardından ülke insanımı teselli edecek tek şey dün akşam alınacak bir galibiyetti. Ama olmadı, sağlık olsun.

null

İyi ve kaliteli futbolcu olmak yetmez

Rüştü Reçber açıkça yazdı: Artık sana inanmıyoruz Sahada ne oynayacağını bilen ama ne oynatıldığını bilmeyen futbolculara sahiptik. İyi niyetli ve kaliteli futbolcu olmak, sahada ne yapacağınızı bilmezseniz hiç bir anlam ifade etmez. Dün de bunu gördük.

Milli takımda olmayanlar suçlanır

Rüştü Reçber açıkça yazdı: Artık sana inanmıyoruz Yine çıkar birileri, farklı fıkra anlatır. Belki biz de dinler güleriz. Belki bu sefer konuyu alınmayan oyunculara getirir, bu sefer milli takımda olmadan da zarar verdikleri masalını anlatır. Biz de bir şey anlatacakmış gibi yine dinleriz.

Yine biri çıkar...

Rüştü Reçber açıkça yazdı: Artık sana inanmıyoruz Yine çıkar birileri, 'malzeme bu' der, yine çıkar birileri 'öğrenmemiz gereken çok şey var' der, yine çıkar birileri 'ileriye yatırım yapıyoruz' der, yine çıkar birileri, önümüzdeki maça 5 kişiyi çağırmaz ve 'halktan özür dilesinler' der. Yine çıkar birileri 'biz içeride nelerle boğuşuyoruz' der...

null

Herkesi kandırabilirsiniz ama...

Rüştü Reçber açıkça yazdı: Artık sana inanmıyoruz Herkesi inandırabilirsiniz, herkesi ikna edebilirsiniz (ki zannetmiyorum) ama beni gram inandıramıyorsunuz yani kandıramıyorsunuz.

Emekliliğe davet

Rüştü Reçber açıkça yazdı: Artık sana inanmıyoruz Her maça ülkenin milli takımını kaos içinde hazırlamayı vazife edinmiş, kendisi ile çekişen, hatta söylediklerinin anlamını çözemez hale gelen bir ombudsman izlenimi veren, ülke içinde tartışılır hale gelen, saygıyı, sevgiyle değil de korku ve tehditle almaya çalışan sayın Fatih Terim, son 3 yıldır hiçbir şey vermediğin Türk futboluna belki de en iyi katkıyı emekli olarak verebilirsiniz...