Salih Uçan: Kalsaydım Şampiyon Bizdik

Spor 12:49 | 15 Temmuz 2016

2 sene kaldığı Roma'da sadece 16 maça çıkma şansı bulan ve sezon başında Fenerbahçe'ye geri dönen Salih Uçan, "İsmail Kartal döneminde kalsaydım şampiyon olurduk" dedi."

İki senelik Roma macerasını geride bırakarak Fenerbahçe'ye dönen Salih Uçan iddialı açıklamalarda bulundu. Roma'da kendini geliştirdiğini ifade eden genç oyuncu "Roma’da forma şansı bulamadım, eğer oynasaydım zaten dönmezdim." dedi. 

İtalya'daki antrenman sisteminden övgüyle bahseden Salih "Oradaki antrenmanlar geliştirdi beni. Orada antrenmanlar daha sert ve tempo daha yüksek." derken "Antrenmanlar orada daha ciddi. Hiçbir gün hafif idman olmuyor." diyerek Türkiye'ye daha güçlü döndüğünün sinyallerini verdi. Milli futbolcu Roma’da fazla süre alamadığı eleştirilerine ise "İnsanlar Salih oynayamadı diye düşünüyor. Benim oynadığım pozisyonda Pjanic 40 milyona gitti, Nainggolan Belçika’nın orta sahası. Ben orada süre aldığım her maçta her zaman iyi oynadım" şeklinde yanıt verdi. Salih Uçan sözleriniyse iddiali sözlerle noktaladı. Salih "İsmail Kartal zamanında kalsaydım şampiyon olurduk." ifadelerini kullandı.