Shakhtar Donetsk Aykut Kocaman'ı Takip Ediyor

Spor 11:07 | 12 Ekim 2016

Ukrayna'nın güçlü takımlarından Shakhtar Donetsk'in, Konyaspor'da müthiş bir çıkış yakalayan Aykut Kocaman'ı takip ettiği iddia edildi.

Yeşil beyazlılar, Braga ve Fenerbahçe maçlarında da göz hapsinde olacak. Ancak ilginç olan; Shakhtar yönetiminin bu maçları izlemeleri için görevlendirdiği scoutlar Konyasporlu futbolcuları değil, teknik direktör Aykut Kocaman'ı izleyecek.

Aykut Kocaman, Konyaspor'da gösterdiği performansla yeşil beyazlı taraftarların desteğini almaya devam ediyor. Başarılı teknik adam, Konyaspor taraftarı tarafından efsane olarak adlandırılıyor. 

null

Lucescu'dan Kocaman'a referans

Uzun yıllar bu takımda görev yapan Lucescu'nun, maç öncesi Shakhtar'a, “Türk futbolunun en önemli hocalarından biriyle karşılaşacaksınız, dikkat edin. Aykut Kocaman'ın her zaman bir sistemi ve planı vardır" diyerek uyarıda bulunduğu öğrenildi.

Shakhtar yönetimi takımın mevcut teknik adamı Paolo Fonseca'nın oyuncular üzerindeki etkisinden ve kulübün performansından memnun, ancak genç teknik adamın parlayıp yeniden Avrupa'da büyük bir takımın başına geçme ihtimalini göz önünde bulundurarak Lucescu'nun da övgüyle söz ettiği Kocaman'ı yakın takibe aldığı ifade edildi.

null

Fenerbahçe'nin de gündemine gelmişti

Konyaspor'u geride kalan sezonda 3. yaparak Avrupa Ligi'nde direkt gruplara taşıyan tecrübeli teknik adamın bu arenada henüz puanı bulunmuyor. Ancak sezon başında Vitor Pereira'yla yollarını ayıran Fenerbahçe ilk olarak Aykut Kocaman'ın kapısını çalmıştı. Fatih Terim'in eleştirildiği şu günlerde milli takım yetkilililerin de kulislerde Kocaman ismini yüksek sesle konuştuğu belirtliyor.