Sow'dan Fenerbahçe İçin Büyük Fedakarlık

Spor 11:32 | 29 Ağustos 2016

Takvim yaprakları 27 Ocak 2012’yi gösterdiğinde Fenerbahçe bombayı patlamış, Fransa Ligue 1’de Lille formasıyla gol krallığı yaşayan Moussa Sow’u renklerine bağlamıştı. 4.5 yıllık imza atan Senegalli daha ilk maçında Kadıköy’ü sallamış Beşiktaş derbisinde 90’da attığı golle Fenerbahçe kariyerine harika başlamıştı.

Ardından Sarı-Lacivertliler’in en önemli kozu olan ve fantastik gollere imzasını koyan Sow, kısa sürede takımın sembol isimlerinden biri olmayı başarmıştı. Fakat Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al Ahli’nin yaptığı astronomik teklifle ayrılık zamanı gelmiş ve Moussa Sow, 17 milyon Euro kazandırarak F.Bahçe’ye veda etmişti... Ancak yönetim, taraftarların sevgilisi Sow’u yeniden takıma kazandırmak için harekete geçti. Başkan Aziz Yıldırım, NTV Spor’da verdiği “Sow dönebilir” müjdesini yerine getirdi. Kulübü Al Ahli ile 30 Haziran 2019’a kadar sözleşmesi olan Senegalli forvet, 1 yıllığına kiralandı.

SADECE YILLIK ÜCRETİ ÖDENECEK

Ancak Fenerbahçe’nin temasa geçmesinin ardından Sow, yaptığı fedakarlıkla yeniden gönülleri fethetti. Türkiye’ye dönmek istediğini belirten 30 yaşındaki golcü, “Beni bırakın, gitmek istiyorum” diyerek rest çekti. Bununla da kalmayan Sow, UEFA’nın getirdiği mali kriterler nedeniyle eli kolu bağlanan Kanarya’nın kiralama bedeli ödememesi için bu sezonki alacaklarını kulübü Al Ahli’ye bıraktı. F.Bahçe, 1 sezonluğuna kadrosuna kattığı Senegalli için herhangi bir bedel ödemeyecek, sadece Sow’un yıllık ücreti karşılanacak.