Amerikalı Operatörlerden Fransa Jesti

Teknoloji 12:42 | 15 Temmuz 2016

Amerikalı operatör şirketleri, Amerika-Fransa arasında gerçekleşecek görüşmeleri terör sebebiyle bir süre için ücretsiz hale getirildiğini açıkladı.

Dün gece Fransa’da yaşanan terör saldırısı bir kez daha gösterdi ki; dünya artık güvenli bir yer değil. Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen terör saldırısı sonrası açıklanan son resmi rakamlara göre 84 kişi hayatını kaybetti. 12’si ağır 100’ün üzerinde yaralanın olduğu bildiriliyor.

Terör saldırı sadece Fransa’yı değil, tüm dünyayı derinden etkiledi. Farklı ülkelerde yaşayan pek çok kişi Fransa’da yaşayan akraba ve arkadaşlarından haber almak için iletişim araçlarına yönelirken, Amerikalı dünya devi operatörler 16/17 Temmuz tarihlerine kadar Fransa’ya gerçekleştirilecek tüm aramaları ücretsiz hale getirdi.

Verizon, AT&T, T-Mobile, Sprint ve Google’ın sunduğu hizmetler kapsamında kullanıcılar bu süre zarfından SMS hizmetinden de ücretsiz yararlanabilecek.

Operatörler hatırlayacak olursak İstanbul Atatürk Havalimanı’na düzenlenen terör saldırısında da benzer şekilde Amerika’dan Türkiye’ye gerçekleştirilen aramaları ücretsiz hale getirmişti.

Ayrıca Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen terör saldırısının ardından pek çok hane, sokakta kalan insanlara evlerini açarken, şehirdeki tüm taksiler ise sabaha kadar ücretsiz çalıştı.