Apple'dan Cisco'yla Büyük Ortaklık

Teknoloji 17:18 | 14 Temmuz 2016

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple, kurumsal müşteleri için Cisco Spark ile önemli işbirliğine gitti..

Apple, kurumsal müşterilerine iPhone cihazlarındaki internet üzerinden daha iyi bir arama deneyimi sunmak için Cisco Spark adlı şirketle işbirliğine gitmeye hazırlanıyor.

Apple CEO'su Tim Cook Cisco Live Conference'a gönderdiği videoda, Cisco Park ile girilecek işbirliğinin, iOS ortamına daha bir bir arama deneyimi sunulması noktasında diğer tüm mobil hizmet şirketlerinden daha iyi bir seçim olduğunu belirtti.

iOS 10 bünyesinde IP (Internet Protocol) üzerinde sesli ve görüntü aramalar için yoğun çaba sarf edileceğini ifade eden Cook, Cisco Park'ın birinci sınıf çağrı deneyimlerinde iPhonelar ile bütünleşme sağlayacağını dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl Cisco Park, kendi çözümleri ile iPhone, iPad cihazları arasında bütünleşme ağı yeteneği sağlayan Apple optimizasyonuna dair bilgiler vermişti.

Tim Cook, Cisco teknolojileri ile birlikte elde edilecek çözümlerin, kurumsal alanda bir sonraki aşamaya geçmelerinde iş deneyimi sağlayacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

Apple iOS cihazları ile Cisco yazılımları ve ağlarının sorunsuz bir şekilde bütünleşme sağlayabildikleri Business Today'deki haberde yer aldı.

iOS'un işbirliği çerçevesinde cihazlarda "Kişiler", "Eklenenler", "Sık Kullananlar" bölümlerinde Cisco Spark erişimine izin vereceği kaydediliyor.