Apple, USB Portlarını Kaldırıyor Mu

Teknoloji 14:03 | 19 Ekim 2016

Apple, Iphone 7 ile kaldırdığı kulaklık girişinden sonra, USB Portlarını da kaldırıyor iddiası ortalığı karıştırdı.

USB 3.0 ve Magsafe portlarından yoksun bir MacBook'a hazırlanın. Yeni iddialar doğruysa, Apple bununla da kalmayacak ve 11 inç'lik MacBook Air'in üretimini durduracak.

iPhone 7'nin klasik kulaklık girişiyle gelmeyeceğini ilk kez tahmin eden Japon sitesi Macotakara, bu sefer de USB Portlarının kaldırılacağı iddialarında bulundu ve dahası, Apple'ın bu ay 15,4 inç ve 13,3 inç'lik MacBook Pro'lar tanıtacağını ileri sürdü. Rapora göre yeni MacBook Pro'lar sadece USB Type-C ve Thunderbolt 3 portlarıyla gelecek ve yeni MacBook'ta olduğu gibi, USB-C üzerinden şarj olacak. Çoğu depolama birimi ve cihaz halen eski standardı kullandığından, bir tür USB 3.0 adaptörüne ihtiyaç duymanız muhtemel.

null

Rapor, Apple'ın 13,3 inç'lik bir MacBook Air piyasaya süreceğini, ancak 11 inç'lik modeli çöpe atacağını söylüyor. Bu iddia, daha önce küçük Air modelinin üretiminin durdurulacağını söyleyen iddiayla eşleşiyor. Bununla birlikte yeni iddia, bazılarının endişe ettiğinin aksine, MacBook Air'in tamamen ölmeyeceğini gösteriyor.