Evhamlı Ebeveynler İçin Akıllı Beşik Müjdesi

Teknoloji 16:39 | 09 Temmuz 2016

Dünyanın önde gelen akıllı ev teknolojileri şirketlerinden Nest, sensörlerle desteklenmiş akıllı beşik üzerinde çalışıyor.

Akıllı yangın alarmı, güvenlik ürünleri ve akıllı termostatı ile bilinen Alphabet çatısı altındaki Nest, bundan iki yıl önce aldığı bir patenti güncelledi. Patent başvurusunda ailelerin bebekleri için beşik, yatak ve bebek telsizi olmak üzere üç parça halinde alışveriş yaptıklarını belirten Nest, üçünün bir arada sunulduğu bir beşik konsepti öneriyor. Kamera, mikrofon, akselerometre ve basınç sensörlerinin bir arada bulunduğu beşik konsepti, mobil cihazlarla verileri paylaşabilmek için kablosuz teknolojileri de destekliyor. Patent başvurusunda ayrıca bebeğin ağlama sebebinin ne olduğunu ayırt edilebilecek bir çeşit algoritmadan da bahsediliyor.

 

Nest’in patent başvurusu bu ürünün kesinlikle gerçeğe dönüşeceğini garanti etmese de şirketin bağlantılı cihazlarıyla da iletişim kurabilecek bu tip bir ürün üzerinde çalışıyor olma ihtimali de var. Nest, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.